Przykładowy jadłospis - Grupa krwi „AB”

grupa-krwi-ab.jpg

Grupa krwi „AB”wynika z połączenia grup „A” i „B”, ma po trochę cech z obu tych grup. Osoby z tą grupą krwi powinny odżywiać się pożywieniem mieszanym, a więc korzystnym dla grupy krwi „A” i „B”. Jest to najmłodsza grupa, posiada ją zaledwie 5 % ludności. Grupę „AB” cechuje wrażliwy układ pokarmowy oraz duże narażenie na choroby serca. Osoby te cenią sobie sporty, które odprężają, a w których nie trzeba rywalizować. Korzystne jest dla nich uczęszczanie na zajęcia takie jak: taniec, aerobic, które sprawiają, że człowiek się relaksuje.

Śniadanie:
-sałatka z odpowiednich owoców (figi, grejpfruty, śliwki, ananasy), można osłodzić syropem klonowym oraz dodać orzeszki ziemne, przyprawić do smaku sokiem z cytryny.
-grejpfruty z miodem -mozzarella z pomidorami i bazylia

Obiad/Kolacja:
boczniaki grillowane na sałacie
-sałatka z tuńczyka

Napoje:
-sok z wiśni, żurawin, winogronowy-kawa ziarnista
-herbata zielona, z owoców z dzikiej róży lub rumiankowa.

Pozostałe grupy krwi:
Grupa krwi „0” - kliknij tutaj.
Grupa krwi „A” - kliknij tutaj.
Grupa krwi „B” - kliknij tutaj.


Przedstawione powyżej propozycje są tylko przykładową formą codziennej diety i nie stanowią recepturowego przepisu.

Artykuł tygodnia

DLACZEGO LUDZIE KŁAMIĄ

Dlaczego ludzie szerzą oszczerstwa, odbierają bezinteresownie innym dobre imię? Czy tylko po to, by siebie usprawiedliwić, poczuć przez chwilę satysfakcję, że nie ma świata prawdy, wolnego od zła i zamętu? Kłamstwo - grzech główny. Zakaz kłamania został wyryty na kamiennych Mojżeszowych tablicach.

Ojcem kłamstwa jest diabolos - ten, którego celem jest - jak powiada Pismo Święte - sianie zamętu, zamieszanie, skłócanie. Philip Zimbardo, jeden ze współczesnych badaczy psychologii dobra i zła, stawiając pytanie o to, dlaczego dobrzy ludzie czynią zło, powiada, że grzechem anioła niosącego światło, zwanego Lucyferem, jest to, co średniowieczni myśliciele nazywali cupiditas: pożądanie, zachłanność, skąpstwo, potrzeba dominacji nad innymi - przymus, by zagarniać, zawłaszczać, podporządkowywać sobie wszystko i wszystkich.

Taki człowiek wrogie dla siebie otoczenie (które mogłoby obnażyć kłamstwo) będzie od siebie odpychać lub atakować.

Więcej…