Jajecznica z pomidorem

Czas wiosenny może przynieść z sobą tzw wiosenne przesilenie. Jest to stan, w którym czujemy się często zmęczeni, apatyczni. Nie będę tu opisywał przyczyny owego stanu lecz podam przepis na delikatne wzmocnienie organizmu i poprawienie koncentracji.

Na rozgrzany olej lub oliwę (najlepiej z ostropestu lub z oliwek) wrzucić pokrojonego na cząstki pomidora bez skórki,
dodać szczyptę bazylii,
szczyptę kurkumy i/lub tymianku,
szczyptę kminku,
wbić jajka (jeśli jajecznica jest dla małego dziecka, użyć samego żółtka),
dodać czarny pieprz, sól do smaku.
Wszystko przesmażyć i gotowe.

UWAGA: Proszę nie zmieniać kolejności dodawanych produktów.

SMACZNEGO!


Artykuł tygodnia

DLACZEGO LUDZIE KŁAMIĄ

Dlaczego ludzie szerzą oszczerstwa, odbierają bezinteresownie innym dobre imię? Czy tylko po to, by siebie usprawiedliwić, poczuć przez chwilę satysfakcję, że nie ma świata prawdy, wolnego od zła i zamętu? Kłamstwo - grzech główny. Zakaz kłamania został wyryty na kamiennych Mojżeszowych tablicach.

Ojcem kłamstwa jest diabolos - ten, którego celem jest - jak powiada Pismo Święte - sianie zamętu, zamieszanie, skłócanie. Philip Zimbardo, jeden ze współczesnych badaczy psychologii dobra i zła, stawiając pytanie o to, dlaczego dobrzy ludzie czynią zło, powiada, że grzechem anioła niosącego światło, zwanego Lucyferem, jest to, co średniowieczni myśliciele nazywali cupiditas: pożądanie, zachłanność, skąpstwo, potrzeba dominacji nad innymi - przymus, by zagarniać, zawłaszczać, podporządkowywać sobie wszystko i wszystkich.

Taki człowiek wrogie dla siebie otoczenie (które mogłoby obnażyć kłamstwo) będzie od siebie odpychać lub atakować.

Więcej…