Film: Apostoł PIOTR i Ostatnia Wieczerza

Film przedstawia Ostatnią Wieczerzę oczami św.Piotra. Prowokuje do przemyśleń, do zatrzymania się i spojrzenia przede wszystkim w głąb siebie.

I choć nie oddaje być może w pełni i dosłownie wszystkich prawd ewangelicznych, (ponieważ jak każdy film jest realizacją pewnych zamierzeń reżysera) to z pewnością  skłania do refleksji.

Podczas oglądania spróbuj postawić siebie w miejsce każdego z bohaterów. Bądź strażnikiem i słuchaj Piotra. Zobacz siebie pod drzwiami celi, kiedy z obawy przed konfrontacją, słuchasz z lękiem ale i z zaciekawieniem o Jezusie. Zwróć uwagę na pokusy. Co z nich wynika? Lęk, niepokój, obawy, agresja.... Przypomnij sobie co jest darem pochodzącym od Ducha Św., a co od Niego nie pochodzi Zobacz jakie cechy własne dostrzegasz w postawie każdego z uczni, każdego z występujących w filmie ludzi...

Jeżeli nie widzisz filmu kliknij poniższy link: https://gloria.tv/media/6Ksn6Fn1QPb

Duchu Święty Pocieszycielu, uświęcający nasze dusze:

• racz mi udzielić daru mądrości abym poznał i umiłował Prawdę Wiekuistą i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobra wieczne,
  • daj mi dar rozumu aby poznał prawdy objawione, o ile dozwala nieudolność ludzka i rozróżniał wolę Twoją od mej własnej,
  • daj mi dar umiejętności abym potrafił rozeznawać co pochodzi od Boga, co od złego, a co ode mnie samego.
  • daj mi dar rady abym ostrożnie postępował wśród niebezpieczeństw życia doczesnego w decyzjach i pomocy innym. Abym spełniał wolę Bożą, a nie własną.
  • daj mi dar męstwa, abym przezwyciężał pokusy nieprzyjaciela i znosił prześladowania, a w godzinie próby wytrwał
  • daj mi dar pobożności abym się rozmiłował w rozmyślaniu, modlitwie i służbie Bożej. Bym zachwycał się Bogiem i kochał Go.
  • daj mi dar bojaźni Bożej abym pilnie unikał wszystkiego co Cię mogło by obrazić, lub oddalić mnie od Ciebie.

Do tych darów dodaj dar pokuty, abym grzechy swoje opłakiwał i ducha umartwienia abym zadość uczynił Bożej sprawiedliwości

Owocami Łaski Ducha Św. natomiast są:

• Miłość
  • Radość
  • Pokój
  • Cierpliwość
  • Uprzejmość
  • Dobroć
  • Wierność
  • Łagodność
  • Opanowanie

PROŚ, A BĘDZIE CI DANE. SZUKAJ, A ZNAJDZIESZ, KOŁACZ A OTWORZĄ CI ! Albowiem każdy kto prosi-otrzymuje, kto szuka-znajduje, a kołaczącemu otworzą ! (Mt 7,7)

CIERPLIWOŚCI...
Módl się, ufaj i nie upadaj na duchu! (O.Pio)

Artykuł tygodnia

DLACZEGO LUDZIE KŁAMIĄ

Dlaczego ludzie szerzą oszczerstwa, odbierają bezinteresownie innym dobre imię? Czy tylko po to, by siebie usprawiedliwić, poczuć przez chwilę satysfakcję, że nie ma świata prawdy, wolnego od zła i zamętu? Kłamstwo - grzech główny. Zakaz kłamania został wyryty na kamiennych Mojżeszowych tablicach.

Ojcem kłamstwa jest diabolos - ten, którego celem jest - jak powiada Pismo Święte - sianie zamętu, zamieszanie, skłócanie. Philip Zimbardo, jeden ze współczesnych badaczy psychologii dobra i zła, stawiając pytanie o to, dlaczego dobrzy ludzie czynią zło, powiada, że grzechem anioła niosącego światło, zwanego Lucyferem, jest to, co średniowieczni myśliciele nazywali cupiditas: pożądanie, zachłanność, skąpstwo, potrzeba dominacji nad innymi - przymus, by zagarniać, zawłaszczać, podporządkowywać sobie wszystko i wszystkich.

Taki człowiek wrogie dla siebie otoczenie (które mogłoby obnażyć kłamstwo) będzie od siebie odpychać lub atakować.

Więcej…