CZY SEN MA WPŁYW NA SERCE?

b_735_500_16777215_00_images_artykuly_2017_czy-sen-ma-wplyw-na-serce_1.jpg

SEN PRZYNOSI POKÓJ - a pokój mieszka w sercu.

Istnieje silny związek pomiędzy snem, Sercem, a spokojem umysłu. Jeżeli nie jesteś w stanie właściwie spać, budzisz się, wstajesz zbyt wcześnie - twoje projekcje umysłowe będą coraz bardziej pomieszanie. Brak skupienia, rozdrażnienie, iluzoryczne myśli...Jeżeli nie będziesz uważać, wtedy będziesz żyć w stanie neurotycznym, albo nawet psychotycznym.

Sen jest naturalnym lekiem dla nas aby usunąć toksyny z Serca, jest to środek, który pozwala zregenerować nasze Serce, które ciągle ulega obciążeniu na skutek tego, że cały czas żyjemy we własnych projekcjach, iluzjach.

Na pewno znacie syndrom maniakalno - depresyjny. Ludzie zaczynają cierpieć na bezsenność, coraz mniej śpią, albo mogliby spać nieustannie. Rzadko wychodzisz na spacer, ale rozmawiasz, siedzisz przed komputerem i nagle pojawia się załamanie, ponieważ jesteś wypalony/wypalona. Pojawia się taki moment, kiedy już nie jesteś w stanie dłużej kontrolować swojej własnej projekcji. Jest różnica pomiędzy neurozą a psychozą. Kiedy umysł jest w stanie neurotycznym to jakbyśmy świadomie wkładali do odtwarzacza płytę DVD i mówili teraz chcę na dvd mieć smutek, nikt mnie nie kocha, jestem taki samotny/samotna.

Po pół godzinie to staje się nudne, wyciągamy tę płytę i wkładamy następną o frustracji, a następnie płytę z agresją itd. Na pewno doświadczyliście takiego stanu, kiedy np. musieliście prowadzić samochód jakieś 300, 400 km i mogliście doświadczyć zmiennych stanów umysłu w tym czasie, kiedy przez te kilka godzin nie robicie nic, tylko siedzicie za kierownicą i oglądacie widoki.

Pierwsze pół godziny - uśmiech, radość, następne pół godziny smutek, następne pół godziny gniew. To jest stan neurozy. W stanie psychozy jest pewna różnica – płyta blokuje się w maszynie. Nie możemy jej wyciągnąć i wtedy potrzebujemy specjalnego leku. Wtedy jest bardzo ważne by odżywić Serce i usunąć toksyczne gorąco. Własne projekcje, powtarzający się schemat.

Nawet jeżeli śpisz to właściwie jeszcze nie znaczy, że czerpiesz z tego korzyść. Potrzebujemy, prawdy, DRUGIEGO CZŁOWIEKA, który nam pomoże przywrócić dobre nastawienie po to żeby odżywić serce i zregenerowac siły. Lecz PAMIĘTAJMY, do tego potrzebny jest jeszcze drugi człowiek. Taki, który wskaże drogę ale nie będzie niósł nas na swoich plecach.

To musi boleć i musi to być Twój trud. W przeciwnym razie dolegliwości będą się mnożyć i pogłębiać i taka osoba będzie ciągle poszukiwała bodźców, innych ludzi, u których będzie mogła "dokarmiać" swoje iluzoryczne pragnienia i wizje własnej rzeczywistości. Wtedy zostają tylko leki, jak życie w niewoli - do końca. Na szczęście, wybór należy do Ciebie. Jaką Drogę wybierzesz, taką będziesz iść.

czy sen ma wplyw na serce 2

Artykuł tygodnia

DLACZEGO LUDZIE KŁAMIĄ

Dlaczego ludzie szerzą oszczerstwa, odbierają bezinteresownie innym dobre imię? Czy tylko po to, by siebie usprawiedliwić, poczuć przez chwilę satysfakcję, że nie ma świata prawdy, wolnego od zła i zamętu? Kłamstwo - grzech główny. Zakaz kłamania został wyryty na kamiennych Mojżeszowych tablicach.

Ojcem kłamstwa jest diabolos - ten, którego celem jest - jak powiada Pismo Święte - sianie zamętu, zamieszanie, skłócanie. Philip Zimbardo, jeden ze współczesnych badaczy psychologii dobra i zła, stawiając pytanie o to, dlaczego dobrzy ludzie czynią zło, powiada, że grzechem anioła niosącego światło, zwanego Lucyferem, jest to, co średniowieczni myśliciele nazywali cupiditas: pożądanie, zachłanność, skąpstwo, potrzeba dominacji nad innymi - przymus, by zagarniać, zawłaszczać, podporządkowywać sobie wszystko i wszystkich.

Taki człowiek wrogie dla siebie otoczenie (które mogłoby obnażyć kłamstwo) będzie od siebie odpychać lub atakować.

Więcej…