NOWOTWÓR - CHOROBA CZY WYROK

b_735_500_16777215_00_images_artykuly_2018_nowotwor-choroba-czy-wyrok-0.jpg

NOWOTWÓR - CHOROBA CZY WYROK

W dzisiejszej dobie działań medycznych jest więcej rozbicia, kłótni, zazdrości i zbędnego "współzawodnictwa" niż dbałości o chorego człowieka. Natura zarówno ludzka jak i otaczającego nas świata jest spójna i logiczna. Jest jednością. Dlaczego zatem dążymy do tego aby poróżnić to, co winno być całością i uzupełnieniem?

Medycyna akademicka przeciwstawia się często działaniom wynikającym z natury tzw "leczeniu naturalnemu", a naturoterapeuci negują  medycynę współczesną. Dlaczego? Otóż własne przerośnięte ego, pycha, brak zrozumienia, brak szczerej empatii i chęć zysku prowadzą do rozbicia, które skutkuje tym, że ten biedny chory człowiek zaczyna poruszać się w swojej chorobie jak mysz w labiryncie z ukrytym kotem.

Najbliższą nam, europejczykom jest medycyna zachodnia. Geograficznie zachód łączy się ze wschodem. Czyż nie korzystamy z wyjazdów wakacyjno krajoznawczych  w obu kierunkach? Dlaczego zatem nie mielibyśmy korzystać z dobrodziejstw natury i wiedzy farmakologicznej jednocześnie?

Lekarze - biznesmeni, naturoterapeuci - szarlatani...w świecie występują wszyscy, gołębie i jadowite węże. Dzięki Bogu posiadamy rozsądek. Gorzej jeśli nam go brakuje...

Negujemy medycynę akademicką, negujemy medycynę "alternatywną". Czy w tym wszystkim naprawdę chodzi o człowieka chorego? Lekarz mówi o szrlatanerii, naturoterapia o szkodliwości i bezsensowności większości działań medycznych, Kościół o zagrożeniach duchowych - a człowiek umiera.

Kłótnia, brak porozumienia i rak. Podobnie jak w większości związków międzyludzkich. Wyrok nie jest w wyniku choroby lecz wypowiadanych słów. To nie nowotwór jest wyrokiem lecz ślepota. Gdy przestajemy dostrzegać człowieka w chorobie, a widzimy wyłącznie chorobę w człowieku to początek końca.

Każdy narząd to jakaś emocja, jak uczy medycyna chińska, która ma ponad 5000 lat! Czy nie możemy posłuchać kogoś kto ma większe doświadczenie w słuchaniu człowieka zamiast w oglądaniu i skupianiu się tylko na wynikach? Może gdyby połączyć doświadczenia wschodu i zachodu dla dobra drugiego człowieka wtedy nadzieja stałaby się faktem!

nowotwor choroba czy wyrok 1

Nie ma leku na raka. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to kłamie! Ale jest pewien proces, jak dojrzewanie, który pozwala zatrzymać to niszczące tornado w ludzkim ciele. Kiedy człowiekowi jest źle, wystarczy, że znajdzie się ktoś kto go wysłucha, ktoś kto potrafi słuchać. Jeżeli jeszcze mądrze doradzi to sukces murowany.

Podobnie jest z człowiekiem chorym na nowotwór. Jeżeli znajdziesz człowieka, który będzie umiał i chciał słuchać, to z pewnością usłyszy nie tylko gdzie powstał ów "nowy twór" ale i rozwiązanie. Pozna on jego mocne i słabe strony, pozna ciebie, a raczej gdy pozwolisz poznać siebie wtedy zobaczysz jak wzrasta nadzieja, a z nią nowy rozdział twojego życia, dobrego życia.

CDN...

nowotwor choroba czy wyrok 2

Aktualności

ZMIANA TERMINU KONFERENCJI!

Ostatnia konferencja w Duchowej Szkole Ojca Pio odbędzie się 24 czerwca (poniedziałek) 2019 o godz 19:00, a nie 10.06 tak jak wstępnie było planowane.

Za zmianę terminu przepraszamy

Nadal zatrudnię Psychologów

Zatrudnię do współpracy psychologów wierzących, którzy chcą realizować swoje powołanie zawodowe w duchu Ewangelii.

Więcej…

Artykuł tygodnia

ZEGAR BIOLOGICZNY

Zioła, suplementy czy antybiotyki to nie "złoty środek" do wyzdrowienia. To tylko pewien etap, umożliwiający powrót do zdrowia. Co w takim razie jest źródłem zdrowia?
Zioła mogą przywrócić pełną równowagę pracy narządów wewnętrznych lecz aby uzyskać w pełni kondycję zdrowotną, należy włożyć w to swoją pracę - nad sobą. Pierwszym i najważniejszym lekarstwem jest właściwa dieta i pory spożywania posiłków. Istnieją różne szkoły i rozmaite teorie dotyczące stosowania diety lecz najważniejszym nauczycielem jest nasz organizm. To on mówi jakich posiłków unikać, jakie spożywać i kiedy. To samo dotyczy czasu pracy, odpoczynku, relaksu i snu.

Więcej…