Habemus Papam!

habemus-papm.jpg
Mamy Papieża! I bardzo dobrze. Media prześcigają się w komentarzach na temat jego wyboru. Jest wielu, którzy szczerze się cieszą, ale są i tacy, którzy nie kryją rozczarowania. Rozczarowania tym, że najprawdopodobniej nie będzie „różowej rewolucji”, nie będzie „manipulacji” przykazaniami i prawem Dekalogu. Nie będzie tego, czego oczekiwali ci, którzy z nauką Jezusa, a co za tym idzie również Kościoła, mają „nie po drodze”.
To, co będzie, to z pewnością sensacyjne news-y na temat np.: przeszłości papieża, przepowiedni z nim związanych czy "przecieków" z Watykanu itp.
Bł. Jan Paweł II za Jezusem wołał: "Nie lękajcie się!". Zatem w odpowiedzi ta "druga strona" musi zasiać słowo przeciwstawne do słów Jezusa. Niepokój i zamęt - to jest to! Po co wierzyć Chrystusowi? Przecież świat ma "swoich proroków" i "swoje przepowiednie" i swój "ranking".
Kiedy dostajemy autorytet do naśladowania, przekornie większość skupia się na "zacieraniu śladów". Tymczasem Habemus Papam! – Chwała Panu!

Aktualności

Długi weekend majowy

W dniach  25 i 26 kwietnia (czwartek i piątek) oraz  2 maja 2019 r gabinet i sklep zielarsko-medyczny będą nieczynne.

 

UWAGA SŁUCHACZE DUCHOWEJ SZKOŁY OJCA PIO

Wszyscy słuchacze (byli i obecni) Duchowej Szkoły Ojca Pio, którzy brali udział w konferencjach w latach 2013 - 2018 proszeni są o dostarczenie podpisanego zdjęcia do Indeksu (imię, nazwisko, data urodzenia), który będzie Wam przekazany jako pamiątka udziału w spotkaniach organizowanych w tym czasie.
Więcej…

Nadal zatrudnię Psychologów

Zatrudnię do współpracy psychologów wierzących, którzy chcą realizować swoje powołanie zawodowe w duchu Ewangelii.

Więcej…

Artykuł tygodnia

DLACZEGO LUDZIE KŁAMIĄ

Dlaczego ludzie szerzą oszczerstwa, odbierają bezinteresownie innym dobre imię? Czy tylko po to, by siebie usprawiedliwić, poczuć przez chwilę satysfakcję, że nie ma świata prawdy, wolnego od zła i zamętu? Kłamstwo - grzech główny. Zakaz kłamania został wyryty na kamiennych Mojżeszowych tablicach.

Ojcem kłamstwa jest diabolos - ten, którego celem jest - jak powiada Pismo Święte - sianie zamętu, zamieszanie, skłócanie. Philip Zimbardo, jeden ze współczesnych badaczy psychologii dobra i zła, stawiając pytanie o to, dlaczego dobrzy ludzie czynią zło, powiada, że grzechem anioła niosącego światło, zwanego Lucyferem, jest to, co średniowieczni myśliciele nazywali cupiditas: pożądanie, zachłanność, skąpstwo, potrzeba dominacji nad innymi - przymus, by zagarniać, zawłaszczać, podporządkowywać sobie wszystko i wszystkich.

Taki człowiek wrogie dla siebie otoczenie (które mogłoby obnażyć kłamstwo) będzie od siebie odpychać lub atakować.

Więcej…