"CYRK MOTYLI"

cyrk-motyli.jpg

Brak akceptacji samego siebie, poczucia własnej wartości, odrzucenie..  powoduje niską samoocenę, nadmierny krytycyzm. Zaniżanie własnej wartości odbiera radość życia, może nawet doprowadzić do poważnych chorób lub śmierci.

Główny bohater tego filmu, imieniem Will, jest młodym mężczyzną "pokaranym" przez los - nie posiada kończyn. Momentem zwrotnym w jego życiu jest chwila, kiedy odnajduje sens i odzyskuje wiarę w siebie. Dodatkowo staje się autorytetem dla innych, cierpiących i zagubionych osób. Jest przykładem osoby wierzącej, która mimo przeciwności losu nie poddaje się.

Wielu ludzi rodzi się w stu procentach zdrowymi, a podczas życia, podczas zmagania się z codziennością zaczynają chorować. Stają się "bardziej niepełnosprawni" niż osoby do tego "powołane"...

Zaakceptowanie siebie oznacza brak walki ze sobą oraz samooskarżania się w stylu: „Jestem do niczego”, „Nie uda mi się” , „Nie dam sobie rady”, itd. Jeśli zaakceptujemy samych siebie i przestaniemy walczyć sami ze sobą, wtedy łatwiej nam będzie podjąć walkę z przeciwnościami w życiu.

Walka ze sobą to zawsze pewna przegrana. Przecież walczysz ze sobą...! Na szczęście możesz więcej niż obecnie myślisz.

Dlatego już czas zaakceptować siebie takim jakim/jaką jesteś w tej chwili, w tym czasie. Zaakceptuj najpierw sytuację, w której się znajdujesz. Być może nie masz już sił, by iść dalej. Być może beznadzieja tej właśnie sytuacji odebrała już tobie wiarę w Boga i ludzi, nadzieję w lepsze jutro i miłość nawet do samej/samego siebie. Ale mimo to wszystko wiedz, że nigdy nie pozostajesz na tej drodze w samotności! Osiągnięcie tego, jest jak najważniejszy sukces w twoim życiu.

cyrk-motyli-1

A teraz oglądnij ten film. I jeszcze Dobra rada:
Przemyśl „ tu i teraz", zamiast rozpamiętywać przeszłość czy obawiać się przyszłości. Nie rozpamiętuj niepowodzeń, traktuj je jako cenne doświadczenie a nie jako klęskę.

Posłuchaj jeszcze co chce ci powiedzieć główny bochater filmu "Cyrk Motyli":

Aktualności

Długi weekend majowy

W dniach  25 i 26 kwietnia (czwartek i piątek) oraz  2 maja 2019 r gabinet i sklep zielarsko-medyczny będą nieczynne.

 

UWAGA SŁUCHACZE DUCHOWEJ SZKOŁY OJCA PIO

Wszyscy słuchacze (byli i obecni) Duchowej Szkoły Ojca Pio, którzy brali udział w konferencjach w latach 2013 - 2018 proszeni są o dostarczenie podpisanego zdjęcia do Indeksu (imię, nazwisko, data urodzenia), który będzie Wam przekazany jako pamiątka udziału w spotkaniach organizowanych w tym czasie.
Więcej…

Nadal zatrudnię Psychologów

Zatrudnię do współpracy psychologów wierzących, którzy chcą realizować swoje powołanie zawodowe w duchu Ewangelii.

Więcej…

Artykuł tygodnia

DLACZEGO LUDZIE KŁAMIĄ

Dlaczego ludzie szerzą oszczerstwa, odbierają bezinteresownie innym dobre imię? Czy tylko po to, by siebie usprawiedliwić, poczuć przez chwilę satysfakcję, że nie ma świata prawdy, wolnego od zła i zamętu? Kłamstwo - grzech główny. Zakaz kłamania został wyryty na kamiennych Mojżeszowych tablicach.

Ojcem kłamstwa jest diabolos - ten, którego celem jest - jak powiada Pismo Święte - sianie zamętu, zamieszanie, skłócanie. Philip Zimbardo, jeden ze współczesnych badaczy psychologii dobra i zła, stawiając pytanie o to, dlaczego dobrzy ludzie czynią zło, powiada, że grzechem anioła niosącego światło, zwanego Lucyferem, jest to, co średniowieczni myśliciele nazywali cupiditas: pożądanie, zachłanność, skąpstwo, potrzeba dominacji nad innymi - przymus, by zagarniać, zawłaszczać, podporządkowywać sobie wszystko i wszystkich.

Taki człowiek wrogie dla siebie otoczenie (które mogłoby obnażyć kłamstwo) będzie od siebie odpychać lub atakować.

Więcej…