Gabinet i Sklep Zielarsko - Medyczny im.św. Ojca Pio

1611 gabinet i sklep zielarsko medyczny

Gabinet i Sklep Zielarsko-Medyczny im.św.Ojca Pio powstał w 2006 roku, kiedy to otrzymaliśmy od Braci Mniejszych Kapucynów z San Giovanni Rotondo pozwolenie na użycie imienia św.Ojca Pio wraz z zapewnieniem o pamięci w modlitwie.

Nadanie patronatu i imienia tego świętego zakonnika łączy się z formą prowadzenia naszej działalności. Zarówno ja osobiście jak i cały personel jesteśmy wierzącymi i praktykującymi katolikami. Uznajemy wartości głoszone w Kościele katolickim i kierujemy się nimi również w naszej pracy.

Prowadzimy sprzedaż i doradztwo w zakresie stosowania ziół i polskich mieszanek ziołowych dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do nas z taką potrzebą. W tutejszym gabinecie z Bożą pomocą i w miarę własnych możliwości staramy się pomóc każdej osobie, która się do nas zwróci, bez względu na wyznanie, status społeczny czy stan majątkowy.

Dzięki współpracy z kapłanami, lekarzami i psychologami możemy tworzyć i prowadzić naszą pracę w sposób najbardziej bezpieczny i skuteczny, indywidualnie dla każdej osoby w zależności od potrzeb, obecnego stanu zdrowia i kondycji psychofizyczno-duchowej.

Przy naszej placówce powoli powstają dodatkowe dzieła pomocy, takie jak: -"Katolicka Inicjatywa Ewangelizacyjna IHS" w zakres której wchodzą: Ambulans Duchowy. Jest to mobilny konfesjonał (Fiat Ducato), który docelowo ma służyć jako narzędzie dla kapłanów, którzy pragną rozmawiać i pomagać ludziom w różnych miejscach użyteczności publicznej np. pod galeriami handlowymi.

Jeżeli ktoś miałby potrzebę rozmowy z kapłanem, ktoś oddalony z różnych powodów od Kościoła, domu, rodziny, borykający się z codziennymi trudnościami, widząc jedynie szarość dnia i bezsens sytuacji - wtedy taki "ambulans-konfesjonał na kółkach" z kapłanem jak "lekarzem" w środku może dokonać wielu "cudów".

"Duchowa Szkoła Ojca Pio" - to cotygodniowe spotkania - konferencje na temat zdrowia w świetle Ewangelii. Poznawanie przyczyn powstawania chorób, trudności życiowych czy zwykłych zmagań z codziennością to podstawa do tego aby móc cokolwiek zmienić. Duchowa Szkoła Ojca Pio trwa już 5 lat. Wszystkie spotkania są nieodpłatne. Wykładowcami do tej pory byli lekarze, psycholodzy, ratownicy medyczni, zakonnicy, kapłani, egzorcyści i tutejszy "zielarz".

Grupa Wsparcia Modlitewnego RA+OWNIK - to nowa inicjatywa, która ma na celu posługę wsparcia modlitewnego po wcześniejszym przygotowaniu poprzez cykl wykładów i rekolekcji do tego przygotowujących. Będziemy je organizowali w formie "kursu", w zakres którego będą wchodzić rekolekcje ignacjańskie. Szczegóły i więcej informacji na ten temat pojawią się wkrótce na naszej stronie internetowej.

Aktualności

ZMIANA TERMINU KONFERENCJI!

Ostatnia konferencja w Duchowej Szkole Ojca Pio odbędzie się 24 czerwca (poniedziałek) 2019 o godz 19:00, a nie 10.06 tak jak wstępnie było planowane.

Za zmianę terminu przepraszamy

Nadal zatrudnię Psychologów

Zatrudnię do współpracy psychologów wierzących, którzy chcą realizować swoje powołanie zawodowe w duchu Ewangelii.

Więcej…

W szkole Ojca Pio

Czytanie na każdy dzień roku.

Chcemy Ci zaproponować przestrzeń do krótkiego spotkania z Twoim i Naszym Panem i Przyjacielem - z Jezusem! które nie zajmie więcej niż 10 minut.

Więcej…