Gabinet i Sklep Zielarsko - Medyczny im.św. Ojca Pio

1611 gabinet i sklep zielarsko medyczny

Gabinet i Sklep Zielarsko-Medyczny im.św.Ojca Pio powstał w 2006 roku, kiedy to otrzymaliśmy od Braci Mniejszych Kapucynów z San Giovanni Rotondo pozwolenie na użycie imienia św.Ojca Pio wraz z zapewnieniem o pamięci w modlitwie.

Nadanie patronatu i imienia tego świętego zakonnika łączy się z formą prowadzenia naszej działalności. Zarówno ja osobiście jak i cały personel jesteśmy wierzącymi i praktykującymi katolikami. Uznajemy wartości głoszone w Kościele katolickim i kierujemy się nimi również w naszej pracy.

Prowadzimy sprzedaż i doradztwo w zakresie stosowania ziół i polskich mieszanek ziołowych dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do nas z taką potrzebą. W tutejszym gabinecie z Bożą pomocą i w miarę własnych możliwości staramy się pomóc każdej osobie, która się do nas zwróci, bez względu na wyznanie, status społeczny czy stan majątkowy.

Dzięki współpracy z kapłanami, lekarzami i psychologami możemy tworzyć i prowadzić naszą pracę w sposób najbardziej bezpieczny i skuteczny, indywidualnie dla każdej osoby w zależności od potrzeb, obecnego stanu zdrowia i kondycji psychofizyczno-duchowej.

Przy naszej placówce powoli powstają dodatkowe dzieła pomocy, takie jak: -"Katolicka Inicjatywa Ewangelizacyjna IHS" w zakres której wchodzą: Ambulans Duchowy. Jest to mobilny konfesjonał (Fiat Ducato), który docelowo ma służyć jako narzędzie dla kapłanów, którzy pragną rozmawiać i pomagać ludziom w różnych miejscach użyteczności publicznej np. pod galeriami handlowymi.

Jeżeli ktoś miałby potrzebę rozmowy z kapłanem, ktoś oddalony z różnych powodów od Kościoła, domu, rodziny, borykający się z codziennymi trudnościami, widząc jedynie szarość dnia i bezsens sytuacji - wtedy taki "ambulans-konfesjonał na kółkach" z kapłanem jak "lekarzem" w środku może dokonać wielu "cudów".

"Duchowa Szkoła Ojca Pio" - to cotygodniowe spotkania - konferencje na temat zdrowia w świetle Ewangelii. Poznawanie przyczyn powstawania chorób, trudności życiowych czy zwykłych zmagań z codziennością to podstawa do tego aby móc cokolwiek zmienić. Duchowa Szkoła Ojca Pio trwa już 5 lat. Wszystkie spotkania są nieodpłatne. Wykładowcami do tej pory byli lekarze, psycholodzy, ratownicy medyczni, zakonnicy, kapłani, egzorcyści i tutejszy "zielarz".

Grupa Wsparcia Modlitewnego RA+OWNIK - to nowa inicjatywa, która ma na celu posługę wsparcia modlitewnego po wcześniejszym przygotowaniu poprzez cykl wykładów i rekolekcji do tego przygotowujących. Będziemy je organizowali w formie "kursu", w zakres którego będą wchodzić rekolekcje ignacjańskie. Szczegóły i więcej informacji na ten temat pojawią się wkrótce na naszej stronie internetowej.

Aktualności

Zmiana terminu konferencji

Dzisiejsza konferencja zostaje przełożona na poniedziałek za tydzień czyli 10 grudnia 2018 roku.

Nadal zatrudnię Psychologów

Zatrudnię do współpracy psychologów wierzących, którzy chcą realizować swoje powołanie zawodowe w duchu Ewangelii.

Więcej…