• Gorący temat: Szczepienia - dla mężczyzn (i nie tylko) cz. 4

  W części pierwszej pisałem o odzyskiwaniu prawdziwych wartości utraconych przez różne okoliczności życiowe. Dlaczego zielarz tym się zajmuje? Ponieważ wszystko jest całością: emocje i ciało wzajemnie na siebie oddziałują.
   
  Dbałość o sen, dietę, ćwiczenia - wszystko jest ważne. Najmniej uwagi poświęcamy początkowi wszelkich dolegliwości - nieuporządkowanym
  Więcej
 • Gorący temat: Szczepienia cz.3 Odtruwanie

  Wszyscy pragniemy cieszyć się wolnością na różnych jej poziomach: wolnością wyboru, wolnością wypowiedzi, wolnością od pomówień,  ale przede wszystkim wolnością od lęku.

  Wszechobecny strach i zagrożenie to obecna medialna rzeczywistość. Dzisiaj nawet zmianę pogody tytułuję się: "Będzie jeszcze gorzej" jakby nikt nie pamiętał o wiele

  Więcej
 • Tego telewizja nie pokazuje

  Jedynym co dzisiaj słyszymy w mediach to strach przed zakażeniem, protesty restauratorów, hotelarzy, górali czy kobiet. Ogólnie można powiedzieć o wszechobecnym niezadowoleniu i chaosie. Taki właśnie świat z jakiś powodów jest głównie ukazywany przez medialne informacje. A rzeczywistość? Ludzie mają pragnienie dobra, jedności wspólnotowej gdzie

  Więcej
 • Powikłania po Covid-19 

  U pacjentów chorych na COVID-19 coraz częściej obserwuje się zmiany w sercu, nerkach, wątrobie oraz nieprawidłowe działanie układu nerwowego. Jak koronawirus niszczy te narządy? Jakie są powikłania? Oto niektóre z nich:

  Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

U pacjentów chorych na COVID-19 coraz częściej obserwuje się zmiany w sercu, nerkach, wątrobie oraz nieprawidłowe działanie układu nerwowego. Jak koronawirus niszczy te narządy? Jakie są powikłania? Oto niektóre z nich:

- Zaburzenia funkcji mózgu.

a) Przestajemy myśleć. Nie rzadko sprzeczne ze sobą doniesienia medialne stają się dla nas "pewnikiem" do działań i podejmowania decyzji.

b) Mini "udar". Nie potrafimy używać języka by się porozumieć. Zapominamy - o tym co z dziada pradziada było dla nas ważne i zaczynamy żyć jakby nic ważne nie było.

c) Bóle głowy. Wkładamy sobie do głowy wszystko, co w różnych mediach jest proponowane aż do bólu.

d) Schizofrenia jest ostatnim etapem powikłań pracy mózgu - jej przejawem jest to, że wszędzie widzimy wrogów światopoglądowych.

Zaburzenia pracy Serca

a) Brak empatii - wszystkich wokół osądzamy

b) zwężenie przedsionków uczuciowych - wydajemy werdykty i skazujemy ale nie lubimy gdy nas ktoś ocenia. Jedyne dobre uczucia, które zachowujemy dotyczą wyłącznie nas samych.

c) zaburzenia rytmu i przewodzenia nadkomorowego - odrzucamy wszystkie autorytety. Sami wiemy najlepiej co jest dobre, a co nie jest. Nikt nas pouczał nie będzie. Sami będziemy sobie przewodzić. ("prowadził ślepy ślepego...")

d) Niedomykalność zastawki mitralnej - to wada charakteryzująca się "cofaniem" krwi (nośnika życia) do "lewego przedsionka". Powoduje to wzrost ciśnienia społecznego i w konsekwencji migotanie (brak stabilności wewnętrznej)

- Choroba Płuc

a) Kłopoty z oddychaniem. Powodem może być wieloletnie noszenie (niezdejmowanie) życiowej maski. (odsyłam do przeczytania artykułu pt.: "Maska")

b) Śródmiąższowe zapalenie płuc. Miąższ płuc posiada strukturę gąbczastą. Gdy jest przesiąknięta złymi lub wyłącznie "sensacyjnymi" informacjami zaczyna się stan zapalny. Występują wtedy ostre objawy chorobowe zwłaszcza bóle mięśni np. od zaciskania pięści lub szczęki ze złości i nerwów. Bóle gardła, powodowane ciągłym krzykiem, wulgaryzmami lub biadoleniem. Zmienione wtedy zapalnie pęcherzyki płucne w wyniku zagazowania organizmu medialnymi wiadomościami, przestają pełnić swoją podstawową funkcję - wymiany gazów i mamy kłopoty z wdychaniem świeżego, nie przesiąkniętego newsami powietrza.

- Choroby Nerek

a) Podczas oglądania wiadomości w tv, nie ma czasu aby się wysikać, co grozi niewydolnością nerek.

b) Odnotowano przypadki, w których inna grupa chorych zaczęła nagle "olewać" dotychczasowe prawa i zasady moralne i przysłowiowo "lać" na wszystkich nieodkażonym moczem. Tym samym wiele zdrowych (nie skażonych) osób - nie pozostawiając na nich również tzw. "suchej nitki" -narażonych zostało na utratę zdrowia i życia.

- Uszkodzenie wątroby

a) Obserwuje się stany zapalne wątroby jako powikłania wirusowe, szczególnie gdy zamiast dezynfekować dłonie dezynfekujemy przewód pokarmowy.

b) Dodatkowym powodem może być sytuacja gdy "zalewa nas żółć" czyli podsycana złość. We wcześniejszych latach epidemicznych brała ludzi "cholera", dzisiaj mogą nam uszkodzić wątrobę zepsute wiadomości.

- Zaburzenia układu nerwowego

a) Utrata węchu i smaku. Niektórzy zaobserwowali tego typu objawy dużo wcześniej zanim ogłoszono istnienie koronawirusa. Brak czucia od dawna jest zauważalny w relacjach międzyludzkich, a dobry smak utracono wraz ze słowem "trend".

Pamiętajcie moi mili byście prócz węchu i smaku człowieczeństwa nie tracili. Bo ten wirus i medialna mara przede wszystkim ludzi od siebie oddala. A gdy braknie nam też wiary wtedy zaczną nam się mary.

Człowiek bez wiary, jest skazany na życie w wątpliwościach.

Aktualności

Ogłoszenie

Ze względu na nieustające zagrożenia ze strony koronawirusa oraz doświadczenia ze środkami dezynfekcyjnymi podrażniającymi skórę dłoni i "przykrym" zapachem różnych płynów, postanowiliśmy wprowadzić do nabycia w gabinecie specjalistyczne, wyłącznie medyczne, chirurgiczne środki dezynfekcyjne, przebadane dermatologicznie, które nie powodują zmian skórnych i nie "niszczą" dłoni.

Więcej…

Kontakt z terapeutą

Początkowo uruchomiliśmy kontakt drogą mailową z terapeutą później ze względu na wielość otrzymywanych informacji i ograniczenia czasowe, zamieniliśmy sposób kontaktu na wyłącznie telefoniczny. Kontakt mailowy został zlikwidowany o czym informowaliśmy.

Więcej…

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

W szkole Ojca Pio

Czytanie na każdy dzień roku.

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…
 • Domyślnie
 • Tytuł
 • Data
 • Losowo
zobacz więcej / SHIFT - Zobacz wszystkie Zobacz wszystkie