• Wznawiamy pracę od 1 czerwca 2020r.

  Otaczają nas już nowe realia, nowa rzeczywistość, w której nabywamy nowych nawyków starej higieny.
  Nie trzeba nikomu już przypominać o myciu rąk po wyjściu z toalety i po powrocie do domu. Ale mamy nowe warunki pracy gabinetowej.

  Od czerwca wznawiamy wizyty w Jastrzębiu Zdroju z

  Więcej
 • Polityka i zdrowie

  Polityka — według Arystotelesa — jest „sztuką rządzenia państwem”, natomiast dla Jana Pawła II „ roztropnym działaniem na rzecz wspólnego dobra” . Kampanie wyborcze sprowadzają się dzisiaj do oczerniania, obelg i podważania innych osób, Czy można zrozumieć takie działania? Czy można zrozumieć kłamstwa, które wynikają z potrzeby władzy ?

  Więcej
 • Porady zielarza

  Wewnętrzna wilgoć (śluz) panujący w organizmie ma duże znaczenie z punktu widzenia naszego zdrowia. Generalnie ani zbyt niski jej poziom, ani zbyt wysoki, nie jest korzystny dla organizmu człowieka, przy czym obie te skrajności powodują inne niekorzystne efekty. Wilgoć ma znaczący wpływ na naszą odporność
  Więcej
 • Co nieco o ziołach i diecie

  Ziołolecznictwo jest najstarszą metodą leczniczą. Początkowo na całym świecie ta najwcześniejsza forma leczenia za pomocą ziół była związana zawsze z szamanizmem i magią, a zielarzom przypisywano nadprzyrodzone moce. Ludzie bali się ich wiedzy i tego, że za pomocą roślin i tajemniczych wywarów mogą nie tylko

  Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

W związku z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz dyrektywami rządowymi o ograniczeniu zgromadzeń i przemieszczania, pragniemy czynnie uczestniczyć w zapobieganiu rozprzestrzeniania koronawirusa poprzez całkowite dostosowanie się do tych wskazań.
Dlatego w tym trudnym dla wszystkich czasie proponujemy Państwu inne rozwiązania na okres, w którym nasze gabinety również pozostają chwilowo nieczynne.

Tak więc:

Zapewniamy o naszej rzetelnej pomocy i stałym kontakcie z nami,. A dla tych wszystkich, którzy pragną kontynuować i nie przerywać rozpoczętej terapii, stwarzamy szerokie możliwości, które zapewnią bezpieczną ciągłość porad z zakresu stosowania ziół i większej możliwości prewencji wirusowej poprzez informowanie o właściwym sposobie odżywiania, trybu życia oraz higieny osobistej i najbliższego otoczenia w obecnej sytuacji. Przypominamy, że nie ma leku, suplementu ani mieszanki ziołowej na koronawirusa! Najskuteczniejszy obecnie środek to dostosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) Każda informacja o takim specyfiku jest kłamstwem i wykorzystywaniem ludzkiej naiwności w obliczu zagrożenia i paniki z tym związanej. Możemy jednak zawsze każdej chorobie zapobiegać.


Poszerzamy możliwości kontaktu:


Listowny. Do listu należy dołączyć ostatnie zapisywane receptury (kartki z wizyt), krótki opis stanu zdrowia i dolegliwości, nr telefonu, aby była możliwość osobistej rozmowy z terapeutą i ewentualnie własną fotografię (zdjęcie legitymacyjne lub inne, pojedyncze - tylko siebie) aby lepiej można było skojarzyć daną osobę naszemu terapeucie. Proszę pamiętać o podaniu adresu zwrotnego. Fotografie i receptury odsyłamy z powrotem. Podajemy nasz adres do wysyłki listu: Gabinet i Sklep Zielarsko-Medyczny im.św.Ojca Pio; 44-337 Jastrzębie-Zdrój ul. Wyzwolenia 134.

Poprzez pocztę elektroniczną e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W wiadomości e-mail proszę zamieścić imię i nazwisko, adres zwrotny na który przesyłamy zioła, (ponieważ w wielu miejscowościach aktualnie ich brakuje), krótkie streszczenie stanu zdrowia i dolegliwości, nr telefonu do osobistej rozmowy z terapeutą, proszę dołączyć w załączniku scan ostatnich receptur (kartek z wizyt) oraz własnej osobistej fotografii  aby łatwiej można było skojarzyć daną osobę naszemu terapeucie. Adres elektronicznej poczty e-mail służy wyłącznie korespondencji związanej z terapią. Nie będziemy odpowiadali na żadne wiadomości nie związane z w/w sprawami oraz od osób, które jeszcze u nas nie były.

Wszelkie inne zapytania związane z zapisami lub pozostałymi kwestiami organizacyjnymi proszę załatwiać drogą telefoniczną
32 44 02 711 od pon-pt w godz od 10:00 do 16:30 ;lub korzystać z aktualizowanych na bieżąco informacji zawartych na tej stronie internetowej.


Dodatkowo w razie potrzeb i  sytuacji, które chcielibyście Państwo skonsultować bezpośrednio z terapeutą, uruchomiony zostaje
Telefoniczny Dyżur Gabinetowy 32 44 02 711 czynny od pon-czw w godz. od 10:00 do11:00. Pozostały czas przeznaczony jest na korespondencje i w razie potrzeby indywidualne konsultacje telefoniczne związane z prowadzoną terapią.

PROSZĘ NIE WYSYŁAĆ LISTÓW oraz WIAD e-MAIL Z POZA GRANIC NASZEGO KRAJU GDYŻ ZAMKNIĘTE GRANICE PAŃSTW I ZABLOKOWANE W ZWIĄZKU Z TYM PRZESYŁKI, UNIEMOŻLIWIAJĄ  WYSYŁANIE PREPARATÓW I ŚRODKÓW ZIOŁOWYCH A ICH ZAKUP W POZOSTAŁYCH SKLEPACH ZIELARSKICH JEST W TEJ CHWILI MOCNO OGRANICZONY. NIE PEŁNY SKŁAD ZAPISANEJ RECEPTURY DYSKWALIFIKUJE JEJ ZAŻYWANIE.

Prosimy wszystkich o cierpliwość i wyrozumiałość. Odbieramy całe mnóstwo połączeń telefonicznych starając się sprostać Państwa wszystkim pytaniom. Jeżeli nie potraficie się dodzwonić - cierpliwie zaczekajcie i po pewnym czasie próbujcie ponownie. Najlepiej z uśmiechem:)

PROSZĘ SAMOWOLNIE NIE POWTARZAĆ TYCH SAMYCH MIESZANEK ZIOŁOWYCH.

ZE WZGLĘDU NA OGRANICZENIA OSOBISTEGO DOSTARCZANIA LISTÓW POLECONYCH I PRIORYTETOWYCH PRZEZ POCZTĘ POLSKĄ, 
PROSIMY WSZYSTKICH ABY WYSYŁAĆ LISTY ZWYKŁE, KTÓRE MOGĄ  BYĆ ZOSTAWIANE W SKRZYNCE NA LISTY, ZAMIAST DOSTARCZANIA ICH OSOBIŚCIE - TAKIE JEST ZARZĄDZENIE POCZTY POLSKIEJ I WYTYCZNE DLA LISTONOSZY.

W TEJ SYTUACJI POLECAM PRZEDE WSZYSTKIM (W MIARĘ MOŻLIWOŚCI) DO KORZYSTANIA Z KONTAKTU DROGĄ ELEKTRONICZNĄ e-MAIL.

PRZESYŁKI (PACZKI) DOSTARCZANE SĄ DO PAŃSTWA BEZ UTRUDNIEŃ

(wszystkie nasze przesyłki i ich zawartość dezynfekujemy medycznym środkiem bakterio i wirusobójczym dla powierzchni szklanych, plastikowych oraz kartonowo-papierowych)

Aktualności

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

Stały kontakt oraz adres e-mail dla naszych pacjentów - Aktualizacja

W związku z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz dyrektywami rządowymi o ograniczeniu zgromadzeń i przemieszczania, pragniemy czynnie uczestniczyć w zapobieganiu rozprzestrzeniania koronawirusa poprzez całkowite dostosowanie się do tych wskazań.
Dlatego w tym trudnym dla wszystkich czasie proponujemy Państwu inne rozwiązania na okres, w którym nasze gabinety również pozostają chwilowo nieczynne.

Więcej…

Transmisje telewizyjne i radiowe Mszy św.

Więcej…

W szkole Ojca Pio

Czytanie na każdy dzień roku.

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

COVID-19 - ZIELARZ RADZI

Od pierwszej informacji o wirusie z WUHAN minęło trochę czasu. Dysponując obecnie wystarczającymi danymi na temat koronawirusa (COVID-19) mogę ostatecznie powiedzieć, że jednym z głównych czynników powodujących wtargnięcie i rozwój wirusa w organizmie jest wilgoć (śluz). Co zrobić aby SKUTECZNIE zabezpieczyć się przed wirusem? Nie dopuścić w tym czasie do powstawania wilgoci w organizmie. Eliminujemy ze swojej diety:

– surowe mięso, zimne produkty, słodkie lub śluzotwórcze pożywienie, czyli:

- surowe owoce i surowe warzywa, wody smakowe,  kiełki i soki słodzone, które powodują powstanie rzadkiego, wodnistego śluzu lub wilgoci. Podobny efekt wywołuje nadmierna ilość zbyt zimnego pożywienia – zaleca się, by pokarm miał temperaturę pokojową lub wyższą. 

Należy wyeliminować w tym czasie spożycie słodkich i innych śluzotwórczych pokarmów, do których zalicza się: nabiał, oleje, oleiste pokarmy, takie jak orzechy i nasiona (zwłaszcza orzeszki ziemne) oraz pokarmy zawierające skoncentrowane substancje słodzące. Jeśli w nadmiarze przyjmuje się cukry proste, które występują w słodzikach i owocach, cukry te także wzmagają rozwój infekcji, wirusów i drożdżowców. 

Więcej…
 • Domyślnie
 • Tytuł
 • Data
 • Losowo
zobacz więcej / SHIFT - Zobacz wszystkie Zobacz wszystkie