Koronawirus zaraża... modlitwą!

koronawirus-zaraz-2.jpg

Do akcji zbiorowej modlitwy w tym odmawiania różańca przystępuje coraz większa ilość osób na całym świecie!
Głos w związku z postępującą w Polsce pandemią koronawirusa postanowił zabrać też Kazik Staszewski. W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" lider zespołu Kult mówi jak wiele, jego zdaniem, dobrego przynosi obecna sytuacja.

Siedzę w domu i kombinuję, czy ten wirus to nie cud... Poczułem nawet spokój. Dopóki to wszystko było w sferze niewiadomej, bo po kolei odwoływano, a to koncerty, a to loty samolotowe i jeszcze zamykano sklepy, to wtedy odczuwałem niepokój - komentuje. Na co dzień żyjemy, jakbyśmy mieli nie umrzeć nigdy. To Terlikowski bardzo trafnie napisał, że ludzie mają takie ciśnienie na kontrolowanie wszystkiego, że nie potrafią sobie poradzić z tym, że wirus im tę kontrolę odbiera - mówi Kazik Staszewski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech i braku możliwości uczestniczenia w Mszach św., internauci mobilizują się do całodobowej modlitwy różańcowej. 

Akcja CORONA(ANTI)VIRUS zapoczątkowana została właśnie we Włoszech. Wirus sieje tam spustoszenie, ale również zaraża modlitwą, do której włączyło się już ponad 9 tysięcy osób tylko na tej stronie. Zachęca ona do nieprzerwalnego odmawiania różańca w intencji walki ze śmiertelnym wirusem. Różaniec odmawiany jest przez całą dobę. Każdy chętny do włączenia się do modlitwy na stronie internetowej deklaruje, o której godzinie będzie się modlił przez 30 minut. Na specjalnym formularzu podaje się swoje imię nadane na chrzcie, miasto, datę i godzinę deklarowanej modlitwy na różańcu oraz adres e-mail.

Polski Episkopat nawołuje do codziennej modlitwy w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Kapłani i osoby życia konsekrowanego modlą się codziennie o godz. 20:30 w swoich Kościołach. Co prawda bez obecności wiernych lecz proszą o duchową łączność z nimi w tym właśnie czasie, chociaż nie czas tu ma znaczenie. Modlą się prawie wszyscy i o każdej porze.

Modli się Asyż, Fatima, Medjugorie, San Giovanni Rotondo, misjonarze w Afryce, cała Polska i reszta świata, który dzisiaj się zatrzymał, ale nie stoi w miejscu. Dzisiaj raczej klęczy. I nie oznacza to, że lud został "powalony" na kolana, nie. Ludzie klękają by się modlić. Zaczęli rozmawiać nie tylko między sobą przez telefon, skype'a czy fb o modzie, wydarzeniach i plotkach ale o modlitwie. Dzielą się nie tylko sensacją ale również modlitwą. Zapraszają się wzajemnie na nią, a nie na piwo. Cud? Oby trwał. Cuda wcześniej czy później zostają odarte z fikcji. Dlatego jestem przekonany, że ten "niepokonany" jeszcze dzisiaj jeździec apokalipsy w fikcyjnej "koronie", wkrótce zostanie jej pozbawiony. Modlitwa pozostanie na ustach i w każdym sercu - jak pamięć o tym wydarzeniu, pisana na marmurowych płytach cmentarza.

koronawirus zaraz 3

Aktualności

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

Stały kontakt oraz adres e-mail dla naszych pacjentów - Aktualizacja

W związku z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz dyrektywami rządowymi o ograniczeniu zgromadzeń i przemieszczania, pragniemy czynnie uczestniczyć w zapobieganiu rozprzestrzeniania koronawirusa poprzez całkowite dostosowanie się do tych wskazań.
Dlatego w tym trudnym dla wszystkich czasie proponujemy Państwu inne rozwiązania na okres, w którym nasze gabinety również pozostają chwilowo nieczynne.

Więcej…

Transmisje telewizyjne i radiowe Mszy św.

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

COVID-19 - ZIELARZ RADZI

Od pierwszej informacji o wirusie z WUHAN minęło trochę czasu. Dysponując obecnie wystarczającymi danymi na temat koronawirusa (COVID-19) mogę ostatecznie powiedzieć, że jednym z głównych czynników powodujących wtargnięcie i rozwój wirusa w organizmie jest wilgoć (śluz). Co zrobić aby SKUTECZNIE zabezpieczyć się przed wirusem? Nie dopuścić w tym czasie do powstawania wilgoci w organizmie. Eliminujemy ze swojej diety:

– surowe mięso, zimne produkty, słodkie lub śluzotwórcze pożywienie, czyli:

- surowe owoce i surowe warzywa, wody smakowe,  kiełki i soki słodzone, które powodują powstanie rzadkiego, wodnistego śluzu lub wilgoci. Podobny efekt wywołuje nadmierna ilość zbyt zimnego pożywienia – zaleca się, by pokarm miał temperaturę pokojową lub wyższą. 

Należy wyeliminować w tym czasie spożycie słodkich i innych śluzotwórczych pokarmów, do których zalicza się: nabiał, oleje, oleiste pokarmy, takie jak orzechy i nasiona (zwłaszcza orzeszki ziemne) oraz pokarmy zawierające skoncentrowane substancje słodzące. Jeśli w nadmiarze przyjmuje się cukry proste, które występują w słodzikach i owocach, cukry te także wzmagają rozwój infekcji, wirusów i drożdżowców. 

Więcej…