Osłabienie, ciężkość w klatce piersiowej

oslabienie-2.jpg

W czasie narodowej kwarantanny wiele osób uskarża się na stany osłabienia, zaniżoną ciepłotę ciała, ciężkość w klatce piersiowej itd.
Oczywiście, żadnego z tych objawów nie można bagatelizować i najlepiej skonsultować to z lekarzem. Ale jak to dzisiaj zrobić? Nie wiem. Dlatego opowiem o zwykłych symptomach, które są wynikiem napięcia i sytuacji, w której obecnie się znajdujemy i jak temu zaradzić.

Przeżywanie wewnętrzne obecnych wydarzeń, medialne sensacje i nieustające podsycanie stanu lękowego w społeczeństwie powoduje m.in. obkurcz naczyń krwionośnych, przez co krew jest uboższa w tlen. Mogą towarzyszyć temu: zmęczenie, osłabienie, bóle i zawroty głowy, bóle mięśni, a nawet zaniżona temperatura ciała. Tak jak wspomniałem wcześniej - najlepiej byłoby konsultować to z lekarzem ale jeżeli nie ma takiej możliwości to na początek zaparz sobie dobrej herbaty, może być z melisy, która rozkurcza napięcia mięśniowe i dotlenia krew. Osoby dorosłe powinny robić napar z dwóch saszetek melisy na jedną szklankę wrzątku. Najlepiej parzyć ją pod przykryciem przez ok 20 minut, a następnie wypić tak przygotowany, ciepły wywar. Dzieci od 8 roku życia - z jednej saszetki. Dobrze jest powtarzać ten proces zaparzania trzy razy dziennie i kontynuować przez kilka dni. 

Kolejną czynnością, która może przynieść ulgę jest wcieranie w cały kręgosłup (raz dziennie wystarczy) maści bursztynowej. Poprawia ona ukrwienie skóry, a związki z grupy terpenów zawarte w maści bursztynowej działają relaksująco na mięśnie. Zawarta w preparacie lanolina ma właściwości natłuszczające i ochronne, dodatkowo wygładza i uelastycznia skórę.

Przydałaby się również relaksująca kąpiel z cichą muzyką w tle i dodatkiem lawendy, wanilii albo olejku ylang-ylang albo innych, ze słodką nutą kwiatową, które uspokajają i rozluźniają. Możesz dodać też soli bogatej w minerały. W ciepłej, lekko słonej kąpieli rozluźniają się napięte bolące mięśnie, rozszerzają się pory, a skóra łatwiej oczyści się z nagromadzonych w ciągu dnia toksyn.
Ale kto dzisiaj posiada i używa wannę...

Postaraj się przez kilka najbliższych dni wykorzystać wyżej opisane sposoby, a twoje samopoczucie wnet powinno ulec poprawie:)