Gorący temat: Szczepienia cz.3 Odtruwanie

Wszyscy pragniemy cieszyć się wolnością na różnych jej poziomach: wolnością wyboru, wolnością wypowiedzi, wolnością od pomówień,  ale przede wszystkim wolnością od lęku.

Wszechobecny strach i zagrożenie to obecna medialna rzeczywistość. Dzisiaj nawet zmianę pogody tytułuję się: "Będzie jeszcze gorzej" jakby nikt nie pamiętał o wiele niższych lub wyższych temperatur, o których dzisiaj mówi się jak o "wydarzeniu stulecia". Wmawia się nam dosłownie już wszystko, a my to łapiemy jak ślepa kura ziarno.

Być wolnym/wolną od różnych wpływów to wielkie wyzwanie. Codziennie zaszczepia się w nas setki tysięcy różnych informacji, które nawet nie zauważasz, jak mają ogromny wpływ na decyzje i osobowość. Już nawet nie dostrzegasz kiedy i jak bardzo zmienia się Twoje serce. Oceniamy dzisiejszą rzeczywistość wg kryteriów, które czerpiemy z mediów i ich manipulowania opinią publiczną, nawet nie poddając tego pod wątpliwość, czy aby jest to prawdziwe i słuszne.

Oceniasz, wydajesz werdykty, wypowiadasz się o czymś lub o kimś jak byś miał/miała pewność, pozbawiając się tym samym bardzo ważnego spotkania. Gdy wydajesz o kimś opinię, ocenę wtedy nie spotkasz już tego człowieka tylko swoją ocenę o nim. To dzieje się w przekazach medialnych. Wypowiadane oceny odbierają nam możliwość prawdziwego doświadczenia i odbioru kogoś lub czegoś takim jakim jest w prawdziwej rzeczywistości, wstawiając w to miejsce swój własny punkt widzenia. Czy to właśnie czyni Cię wolnym w dokonaniu własnego wyboru, który powinien mieć miejsce w oparciu o poznanie osobiste? A jeżeli nie jest możliwe takie spotkanie, czy wtedy twoja opinia o kimś powinna mieć miejsce?

Dzisiaj przychodzi to nazbyt łatwo i zawsze to jakoś argumentujemy. W takiej sytuacji nie będziesz w stanie nigdy poznać prawdy na głębszym poziomie ponieważ twoją oceną stała się już opinia na czyiś temat. Czynisz wtedy taką osobę więźniem własnego osądu przed sobą i innymi. Czy w takiej sytuacji masz takie prawo by domagać się dla siebie praw wolności, odbierając tą wolność innym?

Jeden z przykładów:

Jakiś czas temu media opublikowały zdjęcie Papieża Franciszka zatytułowane: "Antypapież Franciszek", "Papież antychryst" itp. Towarzyszyły temu podobne komentarze wielu osób.

artyk o szcze

Jaka jest prawda? Posłuchaj tego:

Przykłady można by mnożyć. Obecny Rząd, Kościół, Trybunał Konstytucyjny, ustawy odbierają wolność? Czyżby? Poszukujemy dzisiaj argumentacji wyłącznie do siania niezgody, konfliktu, karmimy się i podsycamy nienawiścią i kłamstwem, a przecież sami nie lubimy być oceniani, oskarżani i pomawiani. Ludzie krzyczą, że ogranicza im się prawa, że brakuje im tolerancji ze strony innych ludzi, a jak wygląda ich rzeczywistość? Jak wygląda ich tolerancja? Ostatnimi czasy Trybunał Konstytucyjny ustalił m.in.: "W Polsce kobieta może dokonać aborcji, czyli przerwać ciążę, gdy: ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (bez ograniczeń ze względu na wiek płodu) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od początku ciąży)". O co chodzi zatem naprawdę protestującym? Każdy ma swoje racje bez zgody do przyjęcia racji cudzych. Gdy chodzi o pieniądze - wyciągają rękę wszyscy.

Pomyśl o tym w kontekście różnych wydarzeń aby kiedyś nie rozpaczać gdyby miało spotkać Cię to samo, czym i w jaki sposób dziś się dzielisz. Bo tyle masz wolności ile uczciwości i miłości i ani joty więcej.

Aktualności

Ogłoszenie

Ze względu na nieustające zagrożenia ze strony koronawirusa oraz doświadczenia ze środkami dezynfekcyjnymi podrażniającymi skórę dłoni i "przykrym" zapachem różnych płynów, postanowiliśmy wprowadzić do nabycia w gabinecie specjalistyczne, wyłącznie medyczne, chirurgiczne środki dezynfekcyjne, przebadane dermatologicznie, które nie powodują zmian skórnych i nie "niszczą" dłoni.

Więcej…

Kontakt z terapeutą

Początkowo uruchomiliśmy kontakt drogą mailową z terapeutą później ze względu na wielość otrzymywanych informacji i ograniczenia czasowe, zamieniliśmy sposób kontaktu na wyłącznie telefoniczny. Kontakt mailowy został zlikwidowany o czym informowaliśmy.

Więcej…

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…