Gabinet i Sklep Zielarsko - Medyczny im.św. Ojca Pio

1611 gabinet i sklep zielarsko medyczny

Gabinet i Sklep Zielarsko-Medyczny im.św.Ojca Pio powstał w 2006 roku, kiedy to otrzymaliśmy od Braci Mniejszych Kapucynów z San Giovanni Rotondo pozwolenie na użycie imienia św.Ojca Pio wraz z zapewnieniem o pamięci w modlitwie.

Nadanie patronatu i imienia tego świętego zakonnika łączy się z formą prowadzenia naszej działalności. Zarówno ja osobiście jak i cały personel jesteśmy wierzącymi i praktykującymi katolikami. Uznajemy wartości głoszone w Kościele katolickim i kierujemy się nimi również w naszej pracy.

Prowadzimy sprzedaż i doradztwo w zakresie stosowania ziół i polskich mieszanek ziołowych dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do nas z taką potrzebą. W tutejszym gabinecie z Bożą pomocą i w miarę własnych możliwości staramy się pomóc każdej osobie, która się do nas zwróci, bez względu na wyznanie, status społeczny czy stan majątkowy.

Dzięki współpracy z kapłanami, lekarzami i psychologami możemy tworzyć i prowadzić naszą pracę w sposób najbardziej bezpieczny i skuteczny, indywidualnie dla każdej osoby w zależności od potrzeb, obecnego stanu zdrowia i kondycji psychofizyczno-duchowej.

Zanim zdecydujesz się na wizytę

W naszym gabinecie prowadzimy terapię złożonymi, dobieranymi indywidualnie mieszankami ziołowymi. Jest ona tworzona na podstawie przeprowadzanego wywiadu o stanie zdrowia, badań lekarskich, badania pulsu, wyglądu języka, skóry itd. Nie prowadzimy terapii objawowej czyli nie używamy gotowych mieszanek np "zioła na ból głowy" - takich nie ma! Każde zioło posiada swoją naturę, strukturę biochemiczną i  zastosowanie. lecz jego dobieranie zależy od bardzo wielu czynników biologicznych człowieka. Produkty ziołowe dodatkowo dobieramy w odniesieniu do danej pory roku, a nawet trybu życia. Tu wszystko jest ważne i ma bardzo duże znaczenie.

Od pacjentów wymagamy systematyczności i dyscypliny w zażywanych recepturach.
Aby jak najskuteczniej pomóc, współpracujemy z wcześniej już wspomnianymi psychologami, lekarzami i kapłanami i w razie wyraźnej potrzeby, proponujemy skorzystanie z dodatkowej formy pomocy.

W całościowym spojrzeniu na człowieka i jego dolegliwości wszystko ma znaczenie: tryb pracy, jakość snu, pory posiłków, dolegliwości somatyczne. inne okoliczności życiowe, które mogłyby mieć wpływ na stan zdrowia. Dzięki właśnie współpracy z lekarzami, psychologami i kierownikami duchownymi możemy jeszcze lepiej i precyzyjniej zdefiniować przyczynę istniejących dolegliwości 

Nasza terapia opiera się na systematycznym stosowaniu przepisanych środków roślinnych (ziół) z równoległym kontaktem ze swoim lekarzem rodzinnym lub innym, jeżeli jest prowadzone leczenie farmakologiczne.

To trudna praca, która wymaga wysiłku, wiedzy i dojrzałości zarówno ze strony terapeuty i pacjenta. Stąd staramy się przy okazji tłumaczyć i wyjaśniać również poprzez artykuły na tej stronie internetowej wszelkie zawiłości naturalnego spojrzenia na aspekt zdrowia w oparciu o całego człowieka, jego "zegar narządów", emocje i dolegliwości ciała.

Wizyty umawiane są średnio raz w miesiącu, chyba że sytuacja wymaga kontrolnego spotkania co 2 tyg. 

Zgodnie z prawidłowym procesem terapeutycznym ustępowanie choroby powinno odbywać się wg następującej zasady: Choroba najpierw ustępuje z góry w dół, ze środka na zewnątrz, odwrotnie niż rozwijała się w czasie. Co to znaczy? Oznacza to, że w przypadku wspomnianego wcześniej bólu głowy, po ustąpieniu tych dolegliwości, na krótki czas mogą wystąpić objawy bólowe ze strony przykładowo ramion, a następnie okolic kończyn dolnych. Podobnie z przewlekłymi infekcjami: Jeżeli w przeszłości występował katar, następnie pojawiły się bóle gardła, potem kaszel to w końcowym etapie leczenia kaszlu, może na krótki czas pojawić się ból gardła, a następnie katar.

Niedoleczone lub źle leczone przeziębienia niestety niemal zawsze skutkują powikłaniami. Wtedy proces terapeutyczny może wyglądać inaczej niż opisany powyżej. I tak np.: Przewlekłe stany infekcyjne zatok mogą po wielu latach objawiać się alergiami różnego pochodzenia, bólami stawów lub żołądka. Podobnie ma się sprawa z emocjami. Długotrwały stres może wywoływać objawy psychosomatyczne (bóle brzucha, stawów, mdłości, zawroty głowy itp), a w konsekwencji przerodzić się w poważne choroby. W takich sytuacjach w pierwszej kolejności należy likwidować stany zapalne i wszelkie inne bezpośrednie zagrożenia życia. Dlatego uważam iż dla dobra chorego należy łączyć leczenie farmakologiczne z naturalnym jeżeli jest taka potrzeba i możliwość. W sytuacjach gdy zioła wchodzą w negatywną interakcje z leczeniem farmakologicznym wówczas odmawiamy stosowania środków pochodzenia roślinnego. Proszę pamiętać aby nigdy samowolnie nie odstawiać zażywanych leków bez konsultacji z lekarzem prowadzącym!

Wszyscy jednak pragniemy (poza stanami bezpośredniego zagrożenia życia) aby leczona była przyczyna powstania choroby, a nie tylko objawy. Dlatego w naszym gabinecie zapytamy Ciebie o wszystko, co ma znaczenie dla twojego zdrowia. Wymagać też będziemy wszystkiego, co jest w Twoich możliwościach aby utracone zdrowie przywrócić. I tak np.: właściwej pory posiłków, ustabilizowania godzin snu i odpoczynku, dbałości o dostosowanie odpowiedniego ubioru w zależności od pory roku (co nie jest często takie oczywiste), szacunku do siebie i innych, kontrolnych wizyt (u lekarza) i badań lekarskich, a nawet w niektórych sytuacjach konsultacji lub dodatkowej terapii psychologicznej.
Pewien chiński lekarz zapytany przez Cesarza o szanse leczenia ciężkiej choroby u przyjaciela odpowiedział: "Nie mów mi jaka to choroba ale powiedz mi jaki to człowiek i jak wygląda jego życie".

Zanim zdecydujesz sie na wizyte

Aktualności

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Więcej…

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

W szkole Ojca Pio

Czytanie na każdy dzień roku.

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…