Jak zadbać o wysuszone dłonie

jak-zadbac-o-wyszuszone-dlonie-2.jpg

Sekret właściwej pielęgnacji rąk (podobnie jak utrzymania zdrowia) tkwi w systematyczności i uważnej trosce. Mając świadomość specyficznej budowy skóry dłoni i pamiętając o czynnikach, które pomagają ją chronić, unikniesz nieprzyjemnych podrażnień, zaczerwienień i skutecznie opóźnisz procesy starzenia oraz nadmiernego wysuszenie przez środki dezynfekcyjne. Nie żałuj czasu i uwagi – pozwól sobie na luksus pięknych, zdrowych i zadbanych dłoni.

W obecnej sytuacji można szybko i skutecznie temu zaradzić, a receptura nie jest trudna ani skomplikowana.
Użyj oliwy z oliwek - to główny składnik na suche dłonie.

Niezbędne będą:
 oliwa z oliwek, 2 kapsułki witaminy A+E oraz kilka kropli soku z cytryny. Oliwę (50 ml) lekko podgrzej, po czym dodaj 5 kropli soku z wyciśniętej cytryny (możesz wcześniej przesączyć pewną ilość soku przez gazę dla większej klarowności), a następnie wciśnij do tego zawartość dwóch kapsułek z witaminą A+E – wszystko dokładnie wymieszaj. Tak przygotowaną miksturę wcieraj w dłonie przez kilkanaście sekund, 3 - 4 razy dziennie. Po takim zabiegu możesz też ubierać na dłonie bawełniane rękawiczki dla lepszej wchłanialności. Zabezpieczą one dodatkowo przed ewentualnym zatłuszczeniem ubrań i innych powierzchni, nie przeszkadzając jednocześnie w wykonywaniu domowych obowiązków. Bawełniane rękawiczki kupisz w każdym sklepie kosmetycznym.
Proste, prawda? Najskuteczniejsze sposoby zaskakują swoją prostotą. (witamina E oraz sok z cytryny służą również jako naturalny konserwant)

 Kilka słów o działaniu użytych komponentów:

Oliwa z oliwek jest niewątpliwie jednym z najstarszych i najpopularniejszych olejów używanych w kosmetyce. Jej właściwości pielęgnacyjne, zmiękczające, przeciwzmarszczkowe i regenerujące są znane od wieków. Zawarte w oliwie witaminy A, E, F działają na skórę odżywczo i łagodząco. Spowalnia procesy starzenia oraz doskonale wpływa na odbudowę zniszczonej tkanki. Dlaczego zatem dodajemy dodatkowo witaminę A+E z kapsułek? Ano po to żeby zastosowanie receptury podczas częstego stosowania tak silnych środków dezynfekcyjnych była skuteczniejsza i mocniejsza.

Witamina A: pełni wiele ważnych funkcji w organizmie - bierze udział w syntezie białek i w przemianach lipidów (tłuszczów), sprzyja zdolności regeneracyjnej komórek i uczestniczy w prawidłowym przebiegu procesów wzrostowych. Witamina A to termin, który odnosi się do kilku substancji - retinolu i jego pochodnych (tzw. retinoidy) oraz beta-karotenu i niektórych innych karotenoidów. Witamina A, razem z witaminą E należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach co jest dość istotnym przy gromadzeniu się tłuszczu i słabej elastyczności skóry.

Witamina E: Są tacy, którzy twierdzą, że witamina E wyleczy wszystko, oprócz złamanego serca:)
Witamina E to jedna z bardzo ważnych substancji dla Twojej skóry. Działa nawilżająco, ujędrniająco i przeciwstarzeniowo. Koi objawy AZS (Atopowe Zapalenie Skóry), przyspiesza regenerację ran, blizn, a nawet pomaga w walce z trądzikiem. I co ważne, chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV


Cytryna, a właściwie sok z cytryny: Kwas cytrynowy jest bogaty w antyoksydanty, nutrienty. Oczyszcza skórę i zwalcza zaskórniki. Reguluje pH skóry i eliminuje nadmiar tłuszczu. 

UWAGA:Duże ilości witaminy C przy wystawieniu skóry na słońce, może powodować plamy na skórze i przebarwienia.
W podanej powyżej recepturze można być o to spokojną/spokojnym :)

 

Aktualności

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Konsultacja zdalna może odbywać się poprzez platformę Skype, specjalny dedykowany link (bez konieczności logowania), lub też drogą telefoniczną. Wybór preferowanego sposobu kontaktu zostanie dokonany w chwili planowanego rozpoczęcia konsultacji. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom, nasi pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej opieki zdrowotnej bez konieczności osobistego stawiania się w gabinecie.

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…