Ogłoszenie

Ze względu na bardzo wysokie obecnie opłaty związane z utrzymaniem gabinetu i sklepu zielarsko-medycznego w Jastrzębiu Zdroju oraz dodatkowo zamkniętą w styczniu drogę dojazdu do naszego obiektu, co na dobitkę uniemożliwiło funkcjonowanie sklepu, po przeliczeniu wszystkich kosztów okazało się, że nie jesteśmy w stanie utrzymać finansowo naszej placówki.
Wywóz śmieci (liczony wg wyższych stawek dla działalności gospodarczej), podatek gruntowy od nieruchomości + opłaty za energię i ogrzewanie gazowe od stycznia do końca lutego 2022 wynoszą razem ponad 20.000 zł. Do tej sumy należy doliczyć (dodać) comiesięczne opłaty dla ZUS-u, podwyższone składki zdrowotne, podatek VAT, wynagrodzenia dla pracowników, opłaty za wodę, utrzymanie i ochronę obiektu (internet, telefon, opłaty za oprogramowanie fiskalne i magazynowe, dzierżawę, opłatę terminali płatniczych, codzienną dezynfekcję wraz z usługą ozonowania pomieszczeń, bieżące naprawy, których ostatnio nie mało itp).
W tym miejscu dopowiem, iż od od kosztu wizyty w gabinecie, należy odjąć każdorazowo 40% na odprowadzany podatek (17% podatku dochodowego i 23%VAT). (Podatek odprowadzamy od każdej osoby, bez względu na to czy przyjmie ona paragon, czy nie.)
Trzeba Państwu też wiedzieć, że od wielu osób, od dawna, nie pobieramy honorarium z powodów ich różnych okoliczności życiowych, z którymi się borykają i stają często przed wyborem między leczeniem, a podstawową egzystencją. W tych momentach zawsze będziemy służyli pomocą bez względu na sytuację.
 
Wspominam o tych wszystkich sprawach gdyż łatwo dzisiaj jest wyliczać cudze dochody, nie zwracając uwagi na ogrom kosztów, które są ponoszone.
 
Zapewniam jednocześnie wszystkich naszych pacjentów, że nie pozostaniecie bez wsparcia i opieki z naszej strony! 
Co do dalszych decyzji i rozwiązań, które omawiamy z władzami naszego miasta, będziemy na bieżąco Państwa informować.
 
O wszelkich zmianach lub ewentualnym terminie zawieszenia czy też całkowitego zamknięcia naszej działalności poinformujemy na łamach tejże strony internetowej. Do tego czasu wszystkie umówione wizyty pozostają bez zmian.

Aktualności

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Konsultacja zdalna może odbywać się poprzez platformę Skype, specjalny dedykowany link (bez konieczności logowania), lub też drogą telefoniczną. Wybór preferowanego sposobu kontaktu zostanie dokonany w chwili planowanego rozpoczęcia konsultacji. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom, nasi pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej opieki zdrowotnej bez konieczności osobistego stawiania się w gabinecie.

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…