Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!

wyjdz-z-cienia2.jpg

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce. 15 grudnia 2013r rano polscy harcerze otrzymali je od słowackich skautów podczas Mszy Świętej w Kościele Świętego Józefa w miejscowości Svit pod Popradem. Wieczorem Światło Pokoju dotarło na Jasną Górę.

"...Musicie się wiele napracować, żebyście byli takimi za jakich was uważamy, żebyście byli ludźmi czuwania, byście pilnowali wartości. Jak bł.Jan Paweł II mówił w czasie Apeli Jasnogórskich tu w Częstochowie to najczęściej mówił, zwłaszcza gdy swoje słowa kierował do młodych, o pilnowaniu sumienia, o czuwaniu nad sumieniem bo wszystko inne to jakby nic, wartości sumienia trzeba pilnować – zaznaczał w homilii abp Stanisław Nowak, który przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu".

Światełko jest symbolem Chrystusa i w tym czasie ma przypominać nam nie tylko o jego narodzeniu, ale także o tym, że musimy na nowo rodzić się dla otaczającego nas świata…

Tegoroczne Betlejemskie Światełko Pokoju przekazywane jest pod hasłem: „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” Stanowi ono nawoływanie do podjęcia przez każdego z nas wyzwania do pracy nad sobą i zmiany siebie. Człowiek nie jest istotą idealną, popełnia błędy. Czasem tkwi w nich zbyt długo... Właśnie dlatego, na czas Adwentu podejmujemy wyzwanie walki z najciemniejszymi zakamarkami naszego JA. Wzmocnieni ciepłem i blaskiem Betlejemskiego Światła Pokoju porzucamy ciemność i stawiamy krok ku dobru.

 „Wyjdź z cienia – pokaż dobro” ma zmotywować nas nie tylko do tego, by unikać zła, lecz także – by czynić dobro. Podejmijmy więc wyzwanie do podtrzymania tego płomienia w naszych sercach przez cały rok. Stańmy się na wzór Chrystusa nową światłością dla świata, który pogrążony jest w mrokach ciemności grzechu… Jeżeli uda nam się zaszczepić w sobie ten ogień na stałe, staniemy się przykładem dla osób z naszego otoczenia, które będzie niesione dalej. Tak właśnie dokonuje się rzeczy wielkich. Trzeba zacząć od małych czynów w naszym środowisku, a ich skutki będą się rozprzestrzeniały na coraz dalsze kręgi. Niech to światło prowadzi nas. Niech to światło będzie symbolem naszej zmiany.

Betlejemskie Światełko Pokoju przywożone jest z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem przez austriackich skautów. W Wiedniu jest przekazywane harcerzom z sąsiednich krajów. Cała akcja po raz pierwszy została zorganizowana w 1986 roku. A nasi harcerze przynoszą je na Jasną Górę w Częstochowie, gdzie przekazują je Biskupowi, kapłanom, zakonnikom i wszystkim wiernym uczestniczącym w uroczystej Mszy św. Następnie zawożą je m.in prezydentowi i premierowi. Światełko trafi do kościołów, urzędów i wszystkich tych którzy będą chcieli je otrzymać.
Betlejemskie Światełko Pokoju nasi harcerze przekażą również swoim kolegom z Białorusi, Rosji, Ukrainy i Litwy. Światełko na pokładzie „Zawiszy Czarnego” trafi również na Bornholm gdzie zostanie przekazane duńskim skautom.

To właśnie Światełko Betlejemskie otrzymane 15 grudnia 2013 r. z rąk Arcybiskupa Stanisława Nowaka na Jasnej Górze w Częstochowie, jest do otrzymania w naszym Gabinecie i Sklepie Zielarsko-Medycznym im.św. Ojca Pio w Jastrzębiu Zdroju przy ul. Wyzwolenia 134 dla tych wszystkich, którzy chcą je przyjąć.

Aktualności

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Konsultacja zdalna może odbywać się poprzez platformę Skype, specjalny dedykowany link (bez konieczności logowania), lub też drogą telefoniczną. Wybór preferowanego sposobu kontaktu zostanie dokonany w chwili planowanego rozpoczęcia konsultacji. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom, nasi pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej opieki zdrowotnej bez konieczności osobistego stawiania się w gabinecie.

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…