OCZEKIWANIE...tylko na co?

W Adwencie Kościół czci Maryję poprzez Mszę św. zwaną Roratami. Nazwa ta pochodzi od pierwszych słów pieśni na wejście: Rorate coeli, desuper... (Niebiosa spuśćcie rosę...). Rosa z nieba wyobraża łaskę, którą przynosi Zbawiciel. Jak niemożliwe jest życie na ziemi bez wody, tak niemożliwe jest życie i rozwój duchowy bez łaski.

Msza św. roratnia winna być odprawiana przed świtem jako znak, że na świecie panowały ciemności grzechu, zanim przyszedł Chrystus - Światłość prawdziwa. I nastaje poranek. Na Roraty niektórzy przychodzą ze świecami, dzieci robią specjalne lampiony, by zaświecić je podczas Mszy św. i wędrować z tym światłem do domów.

1_adwent1.jpg

Adwent to czas oczekiwania na Chrystusa i na wielką, prawdziwą Miłość, która przez Niego wlewa się do każdego serca, które jest gotowe ją przyjąć. Powiedzielibyśmy z pewnością, że każde serce jest na to gotowe. Otóż nie do końca.

Troski dnia, brak czasu, przygnębienie codziennymi trudami zamykają nas na Miłość, zamykają nas na Jezusa, który uczy Miłości czystej i dobrej. Lecz jakże często pragniemy wtedy realizacji własnych planów, opartych na zranionych doświadczeniach, które odbieramy jako  rodzaj miłości. Jednak to tylko iluzja...Roraty wprowadzają nas w czas oczekiwania i przygotowują nasze zmęczone serca do przyjęcia Dobrej Nowiny.

1353935650.jpg

Dobrej Nowiny dla Ciebie! W twoim sercu, jeśli tylko na to pozwolisz, narodzi się Miłość! Prawdziwa Miłość! Dawno temu, ze względu na codzienne obowiązki, brak czasu i zabieganie, gospodarze nie przyjęli Józefa z Maryją. Chodzili, pukali od drzwi do drzwi, od serca do serca i nic.

Ludzie nie mieli czasu dla Miłości.  Ty nie musisz powtarzać tej historii.... Na Co czekasz?! Znajdź czas, wywalcz chwile aby nauczyć się Miłości! Aby ją (nie)zwyczajnie przyjąć...

14-oczekiwanie-3

 

Aktualności

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Konsultacja zdalna może odbywać się poprzez platformę Skype, specjalny dedykowany link (bez konieczności logowania), lub też drogą telefoniczną. Wybór preferowanego sposobu kontaktu zostanie dokonany w chwili planowanego rozpoczęcia konsultacji. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom, nasi pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej opieki zdrowotnej bez konieczności osobistego stawiania się w gabinecie.

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…