OCZEKIWANIE...tylko na co?

W Adwencie Kościół czci Maryję poprzez Mszę św. zwaną Roratami. Nazwa ta pochodzi od pierwszych słów pieśni na wejście: Rorate coeli, desuper... (Niebiosa spuśćcie rosę...). Rosa z nieba wyobraża łaskę, którą przynosi Zbawiciel. Jak niemożliwe jest życie na ziemi bez wody, tak niemożliwe jest życie i rozwój duchowy bez łaski.

Msza św. roratnia winna być odprawiana przed świtem jako znak, że na świecie panowały ciemności grzechu, zanim przyszedł Chrystus - Światłość prawdziwa. I nastaje poranek. Na Roraty niektórzy przychodzą ze świecami, dzieci robią specjalne lampiony, by zaświecić je podczas Mszy św. i wędrować z tym światłem do domów.

1_adwent1.jpg

Adwent to czas oczekiwania na Chrystusa i na wielką, prawdziwą Miłość, która przez Niego wlewa się do każdego serca, które jest gotowe ją przyjąć. Powiedzielibyśmy z pewnością, że każde serce jest na to gotowe. Otóż nie do końca.

Troski dnia, brak czasu, przygnębienie codziennymi trudami zamykają nas na Miłość, zamykają nas na Jezusa, który uczy Miłości czystej i dobrej. Lecz jakże często pragniemy wtedy realizacji własnych planów, opartych na zranionych doświadczeniach, które odbieramy jako  rodzaj miłości. Jednak to tylko iluzja...Roraty wprowadzają nas w czas oczekiwania i przygotowują nasze zmęczone serca do przyjęcia Dobrej Nowiny.

1353935650.jpg

Dobrej Nowiny dla Ciebie! W twoim sercu, jeśli tylko na to pozwolisz, narodzi się Miłość! Prawdziwa Miłość! Dawno temu, ze względu na codzienne obowiązki, brak czasu i zabieganie, gospodarze nie przyjęli Józefa z Maryją. Chodzili, pukali od drzwi do drzwi, od serca do serca i nic.

Ludzie nie mieli czasu dla Miłości.  Ty nie musisz powtarzać tej historii.... Na Co czekasz?! Znajdź czas, wywalcz chwile aby nauczyć się Miłości! Aby ją (nie)zwyczajnie przyjąć...

14-oczekiwanie-3

 

Aktualności

STREFA IGNATIANUM

Czy trudno jest się modlić? Czy trudno jest spotykać się z Bogiem? – I tak i nie! Modlitwa z jednej strony wiąże się z codziennym zmaganiem, choćby tylko o czas. Z drugiej jednak strony jest ona czymś dziecięco prostym. Dla maleńkiego dziecka nie ma niczego prostszego i bardziej miłego niż trwanie w ramionach rodzica i gaworzenie z nim. W naszej dziecięcej relacji do Boga Ojca jest bardzo podobnie! Niemożliwe?

Więcej…

Artykuł tygodnia

7 MITÓW nt. KORONAWIRUSA

Internet aż huczy od "cudownych" sposobów na coronavirus-a. Jest jeden prawdziwy: Higiena osobista na Mega wysokim poziomie!
Należy przede wszystkim przestrzegać podstawowych zasad higieny. Zasłaniać usta (nos) podczas kaszlu i kichania. Myć dłonie bezpośrednio po wejściu do domu i przed każdym posiłkiem. Nie przecierać oczu dłońmi zanim ich nie przemyjesz jak również nie dotykać brudnymi rękoma okolic jamy ustnej. Nie pić płynów z tej samej butelki, szklanki wspólnie z inną osobą.

Osoba spożywająca posiłek nie powinna dzielić się nim z drugą osobą używając do tego tych samych sztućców, z których właśnie korzysta. W miejscach publicznych unikać osób, które bezpośrednio za Tobą lub obok Ciebie kaszlą lub kichają np. w kinie, teatrze, Kościele itd

Więcej…