Mata z gorczyczą (materac gorczycowy)

b_735_500_16777215_00_images_artykuly_2015_mata-sentiien.jpg

Nasiona gorczycy białej używali już starożytni Sumerowie. Pierwszy przepis na nią pochodzi ze starożytnego Rzymu (I wiek.n.e.) i dotyczył wyrobu musztardy. Do Polski roślina ta dotarła w XVI wieku. Plastry z niej sporządzone miały wyciągać z ciała wszelkie bóle.

Surowiec: nasiono:
Nasiona zawierają też flawonoidy i związki siarkowe, śluzy, białka itd. Gorczycę wykorzystywano również w najstarszych kulturach Azji i Europy przed wieloma tysiącami lat.  W medycynie ludowej używano jej do leczenia chorób.

Gorczycę głównie używano do wyrobu musztardy, oraz stosowano jako przyprawę do wędlin, mięs, konserw, marynat i pikli. Dzięki właściwościom bakteriobójczym zabezpiecza te produkty przed psuciem się.

Opis działania:
Korzystanie z takiego materaca usprawnia:

  • układ kostny,
  • pozbawia bólów reumatycznych, zwyrodnieniowych, pourazowych,
  • jest zbawienne w stanach migrenowych, bólach menstruacyjnych i innych.
  • ma znaczenie w stanach napięć nerwowych spowodowanych olbrzymim postępem cywilizacji.

Gorczyca działa kojąco, wycisza objawy:

  • nerwicowe,
  • lęki,
  • bezsenność,
  • napięcia mięśni,
  • nerwobóle,
  • wspomaga uregulowanie ciśnienia tętniczego krwi itd.

Używając materac z gorczycą w profilaktyce, możemy ustrzec się przed tymi wszystkimi schorzeniami. Stosowanie wyrobów gorczycowych powoduje wzrost odporności ogólnej organizmu, rzadsze występowanie infekcji dróg oddechowych, schorzeń alergicznych i szybsze cofanie się zmian chorobowych, zwłaszcza schorzeń ortopedycznych.

Lecznicze działanie gorczycy najczęściej wykorzystywane jest w medycynie tzw ludowej przy bólach reumatycznych (w postaci mat gorczycowych wypełnionych nasionami). Nasiona zachowują przydatność przez ok. 2 lata.

Wyrobów gorczycowych nie należy moczyć (prać).
Wyroby gorczycowe powinny być wykonane z materiałów naturalnych.

WAŻNE!
Zbiory gorczycy zazwyczaj są jesienią. Dlatego przy zakupie maty gorczycowej (materaca gorczycowego) należy brać pod uwagę czas jego zakupu. Najlepszym okresem do nabycia takiej maty są miesiące od końca września do kwietnia.

Materace zakupione w późniejszych miesiącach mają już rok przydatności za sobą. Pamiętajmy, że najlepsze działanie materaca trwa przez 2 lata, a nie tak jak opisują niektórzy producenci 3 lub 4 lata. To mit! Gorczyca po dwóch latach używalności nadaje się do wymiany.

 

 

 

Aktualności

Ogłoszenie

Ze względu na nieustające zagrożenia ze strony koronawirusa oraz doświadczenia ze środkami dezynfekcyjnymi podrażniającymi skórę dłoni i "przykrym" zapachem różnych płynów, postanowiliśmy wprowadzić do nabycia w gabinecie specjalistyczne, wyłącznie medyczne, chirurgiczne środki dezynfekcyjne, przebadane dermatologicznie, które nie powodują zmian skórnych i nie "niszczą" dłoni.

Więcej…

Kontakt z terapeutą

Początkowo uruchomiliśmy kontakt drogą mailową z terapeutą później ze względu na wielość otrzymywanych informacji i ograniczenia czasowe, zamieniliśmy sposób kontaktu na wyłącznie telefoniczny. Kontakt mailowy został zlikwidowany o czym informowaliśmy.

Więcej…

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…