NABICI W WITAMINY

b_735_500_16777215_00_images_artykuly_2017_nabici-w-witaminy_1.jpg

W dzisiejszym świecie medialnym istnieje mnóstwo „prawd” dotyczących zdrowego odżywiania, najlepszych (czyt. najdroższych) suplementów i witamin pseudonaturalnych. Jest wiele receptur i środków do natychmiastowego uleczenia prawie z każdej dolegliwości. Ale czy natychmiast musisz temu wierzyć?

Metabolizm stanowi istotę życia. Jest całokształtem przemian materii i energii zachodzących w organizmie. Wszystkie procesy metaboliczne łączą się w organizmie w całość i wzajemnie się warunkują.

Intensywność przemian metabolicznych zależy od: wieku organizmu, pory roku, stanu zdrowia, płci i uwaga! - aury pogodowej!

Układ pokarmowy człowieka służy do pobierania pokarmu, trawienia go (czyli rozkładu związków złożonych na proste, przyswajalne przez organizm) oraz wchłanianie do wnętrza komórek.

Wchłonięty pokarm jest materiałem budulcowym, energetycznym, zapasowym, regeneracyjnym, umożliwiającym przebieg reakcji biochemicznych w komórkach!

Jeżeli cokolwiek w tym łańcuchu zostanie zaburzone, odczuwamy wtedy różne tego objawy i dolegliwości.

Co należy wtedy uczynić? Poszukać przyczyny i powoli, skutecznie rozsupłać węzeł, który poplątał cały „mechanizm”, czy może kupić i zażywać jakiś „cudowny”, często bardzo drogi produkt bogaty w witaminy, minerały tudzież inne „super naturalne” środki pochodzenia roślinnego z bardzo ekologicznych upraw. Im więcej „zalet” tym mniejsza skuteczność, za to zdecydowanie wyższa cena. Ale czy to pomoże Ci wyleczyć zaburzenie całego systemu?

W organizmie ludzkim zachodzi wiele procesów fizjologicznych. Skąd wiesz, gdzie występuje zaburzenie?

Chcesz zobaczyć na czym polega kłamstwo „cudownego”, wyjątkowego i drogiego produktu?

Coś Ci opowiem.

Jednym z odcinków układu pokarmowego człowieka jest gardło. Gardło jest miejscem łączącym układ oddechowy z pokarmowym. Tutaj następuje połykanie kęsów pokarmowych, czyli przesuwanie ich do przełyku. Pokarm wędruje do żołądka ok. 6 sekund. W tym czasie regulowana jest temperatura (przez układ krwionośny) spożywanego pożywienia, ogrzewanie lub ochładzanie!

Kolejnym odcinkiem jest żołądek. Tworzy niby worek podzielony na trzy części: wpustową, dno żołądka, odźwiernik. Ściana żołądka wysłana jest śluzówką zaopatrzoną w liczne gruczoły produkujące sok żołądkowy (ok. 3 litrów dziennie), mający silnie kwasowy charakter (pH ok. 1,5-2). Sok żołądkowy zawiera mucynę (śluzowatą glikoproteinę chroniącą śluzówkę przed HCl - kwasem solnym produkowany przez tzw. okładzinowe komórki gruczołów błony śluzowej żołądka). Kwas ten hamuje rozwój flory bakteryjnej, denaturuje białka, zapewnia odpowiednie pH dla enzymów, aktywuje pepsynogen, który pod wpływem HCl tworzy enzym rozpoczynający trawienie białek.

Pokarm i każda roślina lecznicza posiada nie tylko swoje działanie biochemiczne w organizmie ale również swoją naturę, termikę. Może np. ogrzewać lub wychładzać. W wymienionym wyżej procesie problem może powstawać już od poziomu gardła i cyklu grzewczego lub wychładzającego, który w nim podczas przełykania zachodzi. Skąd zatem masz pewność co w Tobie uczyni produkt (suplement), który zażywasz dlatego, że ktoś w sposób cudowny go opisał i wykazał, że tego właśnie w organizmie Ci brakuje. Ale dlaczego i skąd są braki?

No właśnie. To należy sprawdzić. Badania, wywiad związany z dolegliwościami, kolor ust, języka, skóry, jakość paznokci, włosów na głowie, temperatura rąk, napięcia mięśniowe... wszystko ma znaczenie.

Zanim poczytasz na internecie o własnych niedoborach w organizmie i cudownych syntetykach i innych roślinach w butelce, pomyśl o tym co jest początkiem Twoich dolegliwości nim je pogłębisz.

 

nabici w witaminy wprost 2

Aktualności

"PROPONUJĘ CI ŚWIĘTOŚĆ" - Rekolekcje z o.Pio

Camino to Droga, droga w głąb siebie. Drogi są różne, tak jak wiele jest szlaków Camino prowadzących do Santiago de Compostela. Zapraszamy Cię w 12 dniową podróż, na Camino z Ojcem Pio. W tej Drodze celem jest Świętość.

Więcej…

Nadal zatrudnię Psychologów

Zatrudnię do współpracy psychologów wierzących, którzy chcą realizować swoje powołanie zawodowe w duchu Ewangelii.

Więcej…

Artykuł tygodnia

ZEGAR BIOLOGICZNY

Zioła, suplementy czy antybiotyki to nie "złoty środek" do wyzdrowienia. To tylko pewien etap, umożliwiający powrót do zdrowia. Co w takim razie jest źródłem zdrowia?
Zioła mogą przywrócić pełną równowagę pracy narządów wewnętrznych lecz aby uzyskać w pełni kondycję zdrowotną, należy włożyć w to swoją pracę - nad sobą. Pierwszym i najważniejszym lekarstwem jest właściwa dieta i pory spożywania posiłków. Istnieją różne szkoły i rozmaite teorie dotyczące stosowania diety lecz najważniejszym nauczycielem jest nasz organizm. To on mówi jakich posiłków unikać, jakie spożywać i kiedy. To samo dotyczy czasu pracy, odpoczynku, relaksu i snu.

Więcej…