7 MITÓW nt. KORONAWIRUSA

7-mitów-koronowisur-art2.jpg

Internet aż huczy od "cudownych" sposobów na coronavirus-a. Jest jeden prawdziwy: Higiena osobista na Mega wysokim poziomie!
Należy przede wszystkim przestrzegać podstawowych zasad higieny. Zasłaniać usta (nos) podczas kaszlu i kichania. Myć dłonie bezpośrednio po wejściu do domu i przed każdym posiłkiem. Nie przecierać oczu dłońmi zanim ich nie przemyjesz jak również nie dotykać brudnymi rękoma okolic jamy ustnej. Nie pić płynów z tej samej butelki, szklanki wspólnie z inną osobą.

Osoba spożywająca posiłek nie powinna dzielić się nim z drugą osobą używając do tego tych samych sztućców, z których właśnie korzysta. W miejscach publicznych unikać osób, które bezpośrednio za Tobą lub obok Ciebie kaszlą lub kichają np. w kinie, teatrze, Kościele itd

W naszych placówkach (gabinecie) w Jastrzębiu Zdroju i w Wielkopolsce możesz nabyć gotowy do użycia specjalny preparat na bazie etanolu, przeznaczony do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk. Posiada potwierdzone badaniami spektrum bakteriobójcze, bójcze wobec prątków gruźlicy, drożdżakobójcze i ograniczone wirusobójcze. Działa szybko i skutecznie wobec wirusów otoczkowych takich jak m.in. HIV, HBV, HCV, Ebola, wirus grypy, Herpes simplex (m.in.wirusy opryszczki pospolitej) oraz wirusa Rota! Przebadany i sprawdzony dermatologicznie. Posiada przedłużone działanie bakteriobójcze w czasie 3 godz. !

Zastosowanie: Do dezynfekcji rąk przed jedzeniem, po i w trakcie pracy, po zabawie oraz po kontakcie ze zwierzętami (mimo, że badania nie potwierdziły przenoszenia przez nie koronawirusa). Pamiętaj o dezynfekcji po wizycie u lekarza, po wyjściu z miejsc publicznych oraz koniecznie po skorzystaniu z toalety. Niezwykle przydatny w pracy lekarzy, terapeutów, nauczycieli, handlowców oraz kosmetyczek - szybko i skutecznie zdezynfekuje dłonie zarówno kosmetyczki, jak i klientki, lekarza i pacjenta, Twoje  i twojego dziecka. Bezpieczny i łagodny dla skóry.

Ponadto w naszych gabinetach udzielamy całkowicie nieodpłatnie porad związanych z utrzymaniem właściwej kondycji zdrowotnej szczególnie podczas takich wydarzeń, które obecnie występują w postaci aktualnych problemów wirusowych.

Dodatkowo proponuję przypomnieć sobie okres, w którym miała nastąpić epidemia "świńskiej grypy". Jakiś czas po niej media nagłaśniały kolejną pandemię związaną z grypą "ptasią". Po drodze była jeszcze choroba "dzikich krów". Czy te plagi zdziesiątkowały polskie społeczeństwo?

Nie zapominajmy, że wirusy potrzebują właściwych sobie uwarunkowań: m.in. klimatu w danym obszarze, który będzie sprzyjał rozwojowi oraz środowiska i higieny z nim związanego. Wszystko ma w przyrodzie swoje znaczenie, modlitwa również - a może przede wszystkim. Szczególnie dzisiaj będzie więcej pożytku z tego gdy uklękniesz z modlitwą na ustach i w sercu swoim wstawisz się w intencji wszystkich ludzi dotkniętych chorobami wirusowymi, bakteryjnymi, nowotworowymi, a przede wszystkim emocjonalnymi niż z metod nabywanych strachem i paniką. Taka szczepionka z pewnością nie posiada żadnych niepożądanych objawów i z całą pewnością będzie zdecydowanie najlepszym środkiem zaradczym.

Aktualności

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Konsultacja zdalna może odbywać się poprzez platformę Skype, specjalny dedykowany link (bez konieczności logowania), lub też drogą telefoniczną. Wybór preferowanego sposobu kontaktu zostanie dokonany w chwili planowanego rozpoczęcia konsultacji. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom, nasi pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej opieki zdrowotnej bez konieczności osobistego stawiania się w gabinecie.

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…