Habemus Papam!

habemus-papm.jpg
Mamy Papieża! I bardzo dobrze. Media prześcigają się w komentarzach na temat jego wyboru. Jest wielu, którzy szczerze się cieszą, ale są i tacy, którzy nie kryją rozczarowania. Rozczarowania tym, że najprawdopodobniej nie będzie „różowej rewolucji”, nie będzie „manipulacji” przykazaniami i prawem Dekalogu. Nie będzie tego, czego oczekiwali ci, którzy z nauką Jezusa, a co za tym idzie również Kościoła, mają „nie po drodze”.
To, co będzie, to z pewnością sensacyjne news-y na temat np.: przeszłości papieża, przepowiedni z nim związanych czy "przecieków" z Watykanu itp.
Bł. Jan Paweł II za Jezusem wołał: "Nie lękajcie się!". Zatem w odpowiedzi ta "druga strona" musi zasiać słowo przeciwstawne do słów Jezusa. Niepokój i zamęt - to jest to! Po co wierzyć Chrystusowi? Przecież świat ma "swoich proroków" i "swoje przepowiednie" i swój "ranking".
Kiedy dostajemy autorytet do naśladowania, przekornie większość skupia się na "zacieraniu śladów". Tymczasem Habemus Papam! – Chwała Panu!

Aktualności

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Konsultacja zdalna może odbywać się poprzez platformę Skype, specjalny dedykowany link (bez konieczności logowania), lub też drogą telefoniczną. Wybór preferowanego sposobu kontaktu zostanie dokonany w chwili planowanego rozpoczęcia konsultacji. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom, nasi pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej opieki zdrowotnej bez konieczności osobistego stawiania się w gabinecie.

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…