• "Siła spokoju"

  to ekranizacja bestselerowej książki pt."Siła spokoju. Droga miłującego pokój wojownika" To nie tylko niezwykła opowieść ale również świetny film!. Podobnie cytaty książkowe jak i dialogi filmowe do dzisiaj powtarzane są przez wielu ludzi. Niech one będą zachętą do podróży w głąb siebie. "

  Więcej
 • Epidemia Głodu

  Na łamach naszej strony internetowej pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a

  Więcej
 • Koronawirus. Co przed jesienią?

  Co przed jesienią? I co robić już dzisiaj? na to pytanie jest odpowiedź, chociaż nie w gotowej jednej recepturze. Tak więc co zrobić? Jak się przygotować? Nie ma jednego gotowego przepisu ani lekarstwa. Każdy ma inny organizm, różne dolegliwości, odmienny tryb życia i metabolizm, a

  Więcej
 • Nowe zasady wizyt


  Od czasu rządowego terminu wznowienia pracy gabinetu, wprowadziliśmy nowe zasady zapisów. Obecnie wizyta zapisywana jest na konkretną godziną przyjęcia. Nie ma już systemu "numerkowego". Każda osoba jest przyjmowana zgodnie z określoną godziną dlatego w sytuacjach losowych, gdzie nie będzie możliwa wizyta, bardzo prosimy o wcześniejsze  telefoniczne poinformowanie o tym fakcie  w

  Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

b_735_500_16777215_00_images_artykuly_2019_droga-zycia-the-way.jpg

Zadajesz sobie czasem pytanie o sens życia poszukując odpowiedzi w różnych lekturach, wypowiedziach, artykułach.... Tą odpowiedź możesz odnaleźć jedynie w sobie samym. Lecz zanim odnajdziesz ją w sobie, powinieneś zdobyć pewnien szczyt - czas dla siebie - w ciszy.

To może okazać się trudniejszym niż myślisz. Czasami wymusza tą chwilę jakieś trudne wydarzenie, choroba, samotność...Lecz są też inne drogi: Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu, rekolekcje ignacjańskie (to czas w ciszy z kilkoma konferencjami i tematem do przemyśleń podczas dnia), samotny spacer lub refleksja przy gorącej kawie lub herbacie. Tych możliwości jest wiele. Jednak gdy będziesz próbować nieść krzyż bez Jezusa, może cię on przygnieść. 

 Dzisiaj chciałbym wskazać na jedną z tych dróg, być może nie łatwą ale piękną i niezwykłą. Jest nią droga św. Jakuba, nazywana często po hiszpańsku Camino de Santiago – szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostella w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W Katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła.

 Ten film jest tylko fabułą reżyserską jednak  pokazuje Camino jako Drogę w głąb siebie, która pomaga usłyszeć "wewnętrzny głos", odzyskać czasem utraconą nadzieję, mierząc się ze słabościami, frustracją i bezsilnością. Wtedy coś się wydarza. Pokonując własną niemoc, obijając się o bezsens życiowych zmagań odnajdujesz w tym nową siłę.
Ktoś kiedyś powiedział: "Camino to "marzenie" Boga na to, jacy ludzie powinni być dla siebie kiedy są razem".
Aktualności

Utrzymujemy nadal kontakt mailowy dla naszych pacjentów

Dla tych wszystkich osób, które z różnych przyczyn nie mogą jeszcze skorzystać z wizyty w naszym gabinecie stacjonarnym pozostawiamy nadal możliwość kontaktu poprzez pocztę e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tradycyjną drogą listowną za pośrednictwem poczty polskiej na adres: Gabinet i Sklep Zielarsko-Medyczny im.św.Ojca Pio 44-337 Jastrzębie Zdrój ul. Wyzwolenia 134.

Więcej…

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

W szkole Ojca Pio

Czytanie na każdy dzień roku.

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu

Na łamach naszej strony internetowej pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…
 • Domyślnie
 • Tytuł
 • Data
 • Losowo
zobacz więcej / SHIFT - Zobacz wszystkie Zobacz wszystkie