Przegląd wszystkich artykułów

HISTORIA PEWNEJ MIŁOŚCI

Czytaj więcej: HISTORIA PEWNEJ MIŁOŚCI

Kilka dni temu przechadzałem się myślami po drogach własnego życia. Jego trudne zaułki przytłaczały mnie, choć serce szeptało "nie trać ducha". Odczułem nagle jakby Bożą obecność...

    Zapytał mnie, "Kochasz mnie?"

    Odpowiedziałem, "Oczywiście, Boże! Jesteś moim Panem i Zbawicielem!"

    Następnie zapytał, "Gdybyś był fizycznie upośledzony, kochałbyś mnie nadal?"

    Byłem zaskoczony. Spojrzałem w dół na moje ręce, nogi i resztę mojego ciała i zastanawiałem się jak wielu rzeczy nie mógłbym robić, rzeczy nad którymi do tej pory wcale nie zastanawiałem się. Odpowiedziałem, "Byłoby ciężko. Panie, ale nadal Kochałbym Cię."

Czytaj więcej: HISTORIA PEWNEJ MIŁOŚCI

Zajączek czy Baranek?

Czytaj więcej: Zajączek czy Baranek?

Wielkanocny zajączek jest symbolem naszych czasów, jakże różnym od pokornego, cichego, prowadzonego na rzeź, ale zmartwychwstałego Baranka.

Zając w kulturze starożytnej należał do symboliki pogańskiej, a i dziś w kulturze popularnej jest symbolem lubieżności. Wielkanocny zając po raz pierwszy pojawił się w przedchrześcijańskich Niemczech. W tamtych czasach ludzie oddawali cześć kilku bogom i boginiom. Jedną z nich była bogini wiosny i płodności, Eostre, którą symbolizował królik, zwierzę o wysokim wskaźniku reprodukcji.Dlatego nie dziwi fakt, że pojawił się on również na obrazach przedstawiających boginię miłości, pożądliwości i płodności Afrodytę.

Dlaczego więc zając (z łac.”lepus”) należy do świeckiej symboliki Wielkanocy?

Czytaj więcej: Zajączek czy Baranek?

Aktualności

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Więcej…

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…