"PRZEŁĘCZ OCALONYCH"

b_735_500_16777215_00_images_artykuly_2019_przelecz-ocalnonych-cda.jpg

Film w reż. Mela Gibsona. To co można tu zobaczyć wydaje się absolutnie nieprawdopodobne ale wszystko jednak jest oddane wiernie, zgodnie z faktami, na których oparty jest ten film.  „Przełęcz ocalonych” to znakomite kino akcji, dramat wojenny, ale przede wszystkim przekonująca, wiarygodna opowieść o niezłomnej postawie człowieka, który był wierny swoim zasadom wbrew wszystkim, do samego końca.

Dlaczego warto ten film obejrzeć? Ano dlatego, żeby wiedzieć i pamiętać, że ludzie słabi często w rzeczywistości są silniejsi i odważniejsi od niejednego osiłka. Nierzadko trzymają się z daleka od przemocy, ponieważ doświadczyli jej jako ofiary i wolą w pełni panować nad drzemiącymi w nich demonami agresji, demonami, które mogą obudzić się w każdym.

Zwrócę się jeszcze szczególnie do lubiących tę tematykę rodziców,. Film ten przedstawia, czym może i powinna być miłość. To więź zapewniająca wsparcie, dodająca pewności siebie, oparta na głębokim wzajemnym zrozumieniu.  Nie powinna tłamsić osobowości ani poniżać, a pozwalać się jej rozwijać i świecić pełnym blaskiem. 

Zapraszam do obejrzenia historii o człowieku, który najdosłowniej i najbardziej na serio wziął do serca przykazanie miłości: nie zabijaj. Nie rozróżniał rannych, ratował nawet tych, których inni sanitariusze uważali na skazanych na szybką śmierć. Pomocy udzielał nawet wrogom. Ten film wiele ukazuje i uczy.

 

Aktualności

Ogłoszenie

Ze względu na nieustające zagrożenia ze strony koronawirusa oraz doświadczenia ze środkami dezynfekcyjnymi podrażniającymi skórę dłoni i "przykrym" zapachem różnych płynów, postanowiliśmy wprowadzić do nabycia w gabinecie specjalistyczne, wyłącznie medyczne, chirurgiczne środki dezynfekcyjne, przebadane dermatologicznie, które nie powodują zmian skórnych i nie "niszczą" dłoni.

Więcej…

Kontakt z terapeutą

Początkowo uruchomiliśmy kontakt drogą mailową z terapeutą później ze względu na wielość otrzymywanych informacji i ograniczenia czasowe, zamieniliśmy sposób kontaktu na wyłącznie telefoniczny. Kontakt mailowy został zlikwidowany o czym informowaliśmy.

Więcej…

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…