Mieszanka antywirusowa

wazne-koronawirus-1.jpg

W internecie ukazują się różnego typu ziołowe "mikstury antywirusowe". Każde zioło oprócz swych właściwości leczniczych i struktury biochemicznej posiada jeszcze tzw. termikę czyli mówiąc w dużym skrócie: naturę rozgrzewającą, wychładzającą lub neutralną. Ich stosowanie zależy od INDYWIDUALNEGO stanu organizmu (narządów wewnętrznych), zażywanych lekarstw, metabolizmu, wieku, kondycji psycho-fizycznej, a czasami nawet płci. Nie ma jednej gotowej i tej samej mieszanki dla wszystkich!

Żaden odpowiedzialny fitoterapeuta (zielarz) nie zaordynuje "gotowca" dla ogółu! Środki roślinne - zioła, to nie lek farmaceutyczny, którego wyłącznie skład chemiczny decyduje o tym, jakie będzie jego zastosowanie.

Lek farmakologiczny albo suplement diety może być "na to" lub "na tamto" ale nie złożona mieszanka ziołowa! Każdy "zielarz", który uprawia swoją profesję w oparciu o akademicką wiedzę fizjologiczną, biologiczną, fitofarmakologiczną, zamiast "błyskawicznego kurs zielarsko-internistycznego" doskonale wie w jakich sytuacjach, dla kogo, w jakim czasie, z jakiego przedziału roślinnego oraz dawce zaordynować wyspecjalizowaną mieszankę ziołową. I z pewnością nie złoży jej bez badania i wywiadu pozwalającego na jej podanie.

Każdy z nas jest inny. Każdy organizm reaguje w sposób różny od drugiego. Czy zatem "cudowne antywirusowe mikstury ziołowe" są doprawdy przepisywane przez "najlepszych" i odpowiedzialnych zarazem polskich zielarzy?

Koronawirusy należą do rodziny Coronaviridae i podrodziny Coronavirinae. Dzielą się na cztery rodzaje: alfakoronawirusy, betakoronawirusy, gammakoronawirusy i deltakoronawirusy. Koronawirus SARS-CoV-2 należy do rodzaju betakoronawirusów. Mogą one zarażać ssaki, są patogenami odzwierzęcymi i mogą powodować ciężkie choroby układu oddechowego u ludzi.

Koronawirus składa się z:

  1. białka szczytowego (S), które jest odpowiedzialne za interakcję z receptorem na powierzchni komórki,
  2. RNA, czyli genomu wirusa,
  3. białka nukleokapsydu (N), które pełni dwie funkcje – chroni cząsteczkę RNA i aktywnie uczestniczy w modyfikacji procesów komórkowych i replikacji wirusa
  4. białka otoczki (E), które jest odpowiedzialne m.in. za formowanie wirionów,
  5. białka błonowego (M), jest głównym białkiem macierzy wirusa,
  6. białka dimeru esterazy hemaglutyniny (HE), które poprawia zdolność wirusa do rozprzestrzeniania się przez błony śluzowe.
  7. Podczas zarażenia dochodzi do nadprodukcji makrofagów i limfocytów T. Wydzielają one cytokiny, których nadmiar prowadzi do autoagresji ze strony organizmu – atakuje on nie tylko komórki wirusa, ale też sam siebie. 

We właściwym doborze mieszanki ziołowej wszystko ma znaczenie. Każda informacja jest ważna! A gdzie tu jeszcze stan i kondycja zdrowotna danego człowieka, jego wiek, przebyte choroby, zażywane wcześniejsze i obecne lekarstwa, stany alergiczne, zdolność wchłaniania, przebyte zabiegi chirurgiczne itd. itd.

Antywirusowa mieszanka ziołowa dla wszystkich.... Ugotujcie zupę dla wszystkich, będzie to miało większy pożytek, a i tak pewnie nie wszyscy będą potrafili ją strawić

Aktualności

Ogłoszenie

Ze względu na nieustające zagrożenia ze strony koronawirusa oraz doświadczenia ze środkami dezynfekcyjnymi podrażniającymi skórę dłoni i "przykrym" zapachem różnych płynów, postanowiliśmy wprowadzić do nabycia w gabinecie specjalistyczne, wyłącznie medyczne, chirurgiczne środki dezynfekcyjne, przebadane dermatologicznie, które nie powodują zmian skórnych i nie "niszczą" dłoni.

Więcej…

Kontakt z terapeutą

Początkowo uruchomiliśmy kontakt drogą mailową z terapeutą później ze względu na wielość otrzymywanych informacji i ograniczenia czasowe, zamieniliśmy sposób kontaktu na wyłącznie telefoniczny. Kontakt mailowy został zlikwidowany o czym informowaliśmy.

Więcej…

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…