Jak jest po tamtej stronie snu cz. 2/3

jak-jest-po-2b.jpg

"Eksperci alarmują: Będzie tylko gorzej"; "Latem czeka nas najgorsza susza od 50 lat!"; "Dramat nad Biebrzą"; "Wkrótce podzielimy losy dinozaurów"; "Spodziewamy się drugiej fali wirusa"; "Rząd oszukał..."; ""(Polityk) okłamał"; "Wyborcy czują się oszukani"; "(Inny polityk) podaje do sądu innego"; "Kobiety żądają swoich praw"; "Emeryci bez prawa głosu"; "Czeka nas kataklizm" - to tytuły z jednego tylko dnia zamieszczone na jednym tylko portalu informacyjnym.

Pewna dziewczynka ciągle słyszała od swoich rodziców następujące słowa: "Jesteś do niczego!"; "Jak ty wyglądasz?!"; "Kogo ja urodziłam?!"; "Zejdź mi z oczu!"; "Nigdy z niczym sobie nie poradzisz!"; "Za co mnie Bóg pokarał takim bachorem?!"

Słowa, które pamięta 55 letni Jan z Krakowa: "Nic z ciebie nie będzie"; "Do niczego się nie nadajesz"; "Jesteś nieudacznikiem!"; "Jesteś beznadziejny!"; "Tylko głupek mógł coś takiego wymyślić"; "Szkoda, że nie zdechłeś zaraz po urodzeniu".

Czy słowa i treści, które wypowiadamy albo słuchamy mają wpływ na nasze późniejsze życie?

55-letni Jan jest po terapii uzależnień. Stracił rodzinę, dom, pracę. Po długiej terapii zaczyna życie od nowa tylko dlatego, że wiele zrozumiał. Jak sam mówi: "Przeszłości nie mogę zmienić, ale wiele dzięki niej się nauczyłem"

Alicja - bo tak miała na imię wspomniana wcześniej dziewczynka, jako już dorosła 48 letnia kobieta, miała za sobą wiele nieudanych związków, urodziła dwie córki, nie ukończyła szkoły zawodowej. Ostatnie 2 lata nie pracowała zawodowo udzielając się jako wolontariuszka w hospicjum, w którym była jednocześnie pacjentką. Personel wspomina ją do dnia dzisiejszego jako pogodną, uśmiechniętą, a zarazem cierpiącą kobietę. Nie było można usłyszeć od niej ani słowa narzekania. Swoją postawą i osobowością dodawała wszystkim sił. Jedna z pielęgniarek wspomina:"Przy Ali świat stawał się jak po tamtej stronie lustra - w krainie czarów. Zamiast oczekiwać od nas pomocy i wsparcia - sama je dawała".

A jak chcesz by wyglądało Twoje życie?
Co słyszysz i czego słuchasz, choćby czytając?
Jakich słów używasz?
Kim jesteś dla drugiego człowieka?
- wybór należy do Ciebie.

Aktualności

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Konsultacja zdalna może odbywać się poprzez platformę Skype, specjalny dedykowany link (bez konieczności logowania), lub też drogą telefoniczną. Wybór preferowanego sposobu kontaktu zostanie dokonany w chwili planowanego rozpoczęcia konsultacji. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom, nasi pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej opieki zdrowotnej bez konieczności osobistego stawiania się w gabinecie.

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…