Przegląd wszystkich artykułów

Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!

Czytaj więcej: Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce. 15 grudnia 2013r rano polscy harcerze otrzymali je od słowackich skautów podczas Mszy Świętej w Kościele Świętego Józefa w miejscowości Svit pod Popradem. Wieczorem Światło Pokoju dotarło na Jasną Górę.

"...Musicie się wiele napracować, żebyście byli takimi za jakich was uważamy, żebyście byli ludźmi czuwania, byście pilnowali wartości. Jak bł.Jan Paweł II mówił w czasie Apeli Jasnogórskich tu w Częstochowie to najczęściej mówił, zwłaszcza gdy swoje słowa kierował do młodych, o pilnowaniu sumienia, o czuwaniu nad sumieniem bo wszystko inne to jakby nic, wartości sumienia trzeba pilnować – zaznaczał w homilii abp Stanisław Nowak, który przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu".

Czytaj więcej: Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!

Wielki odlot

Nie zawsze w życiu warto wszystko brać na poważnie, dlatego znajdź czas aby rozluźnić mięśnie twarzy. To pomaga na zmarszczki.

 

"CYRK MOTYLI"

Czytaj więcej:

Brak akceptacji samego siebie, poczucia własnej wartości, odrzucenie..  powoduje niską samoocenę, nadmierny krytycyzm. Zaniżanie własnej wartości odbiera radość życia, może nawet doprowadzić do poważnych chorób lub śmierci.

Główny bohater tego filmu, imieniem Will, jest młodym mężczyzną "pokaranym" przez los - nie posiada kończyn. Momentem zwrotnym w jego życiu jest chwila, kiedy odnajduje sens i odzyskuje wiarę w siebie. Dodatkowo staje się autorytetem dla innych, cierpiących i zagubionych osób. Jest przykładem osoby wierzącej, która mimo przeciwności losu nie poddaje się.

Wielu ludzi rodzi się w stu procentach zdrowymi, a podczas życia, podczas zmagania się z codziennością zaczynają chorować. Stają się "bardziej niepełnosprawni" niż osoby do tego "powołane"...

Czytaj więcej: "CYRK MOTYLI"

"Oskar i pani Róża"

Czytaj więcej:

"Oskar i pani Róża" autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta opowiada o dziesięcioletnim Oskarze - głównym bohaterze, który umiera na białaczkę. W uporaniu się z codziennością pomaga mu Pani Róża-pracownik szpitala. To właśnie ona wpada na pomysł pisania listów do Boga.

Tak naprawdę to chłopiec niewiele o Nim wie. Nawet nie zna Jego adresu... To Pani Róża przekonuje chłopca o istnieniu "Szanownego Pana Boga" a także traktowania każdego dnia życia jako dziesięciu lat.

W taki sposób Oskar pisze listy opisując'' dziesięć lat” swojego życia, zaczynając od słów: ''Szanowny Panie Boże”...

Czytaj więcej: "Oskar i pani Róża"

(Nie)kończąca się opowieść…

Czytaj więcej: (Nie)kończąca się opowieść…

Niektórzy ludzie twierdzą, że ból przemija, że wszystko przemija., pozostaje tylko czas, droga do przebycia, która leczy rany…

Siedział nad brzegiem morza i patrzył na zachód słońca, przyjechał tu żeby zapomnieć. Chciał być jak najdalej od miejsc, które przypominały Ją, które łączyły się z Nią. Już czas zapomnieć, czas zacząć żyć na nowo, nauczyć się żyć bez niej.

To było trudne, bo choć rozum akceptował, to serce cały czas tęskniło i bolało, podskakiwało na każdy dźwięk przychodzącego sms-a z nadzieją, że napisała… Ale nadszedł czas i trzeba uciszyć serce, trzeba pozwolić dojść do głosu rozumowi a on mówi Jej już nie ma, zapomnij!!!!.

Czytaj więcej: (Nie)kończąca się opowieść…

Artykuł tygodnia

DLACZEGO LUDZIE KŁAMIĄ

Dlaczego ludzie szerzą oszczerstwa, odbierają bezinteresownie innym dobre imię? Czy tylko po to, by siebie usprawiedliwić, poczuć przez chwilę satysfakcję, że nie ma świata prawdy, wolnego od zła i zamętu? Kłamstwo - grzech główny. Zakaz kłamania został wyryty na kamiennych Mojżeszowych tablicach.

Ojcem kłamstwa jest diabolos - ten, którego celem jest - jak powiada Pismo Święte - sianie zamętu, zamieszanie, skłócanie. Philip Zimbardo, jeden ze współczesnych badaczy psychologii dobra i zła, stawiając pytanie o to, dlaczego dobrzy ludzie czynią zło, powiada, że grzechem anioła niosącego światło, zwanego Lucyferem, jest to, co średniowieczni myśliciele nazywali cupiditas: pożądanie, zachłanność, skąpstwo, potrzeba dominacji nad innymi - przymus, by zagarniać, zawłaszczać, podporządkowywać sobie wszystko i wszystkich.

Taki człowiek wrogie dla siebie otoczenie (które mogłoby obnażyć kłamstwo) będzie od siebie odpychać lub atakować.

Więcej…