• Jak dbać o zdrowie ?

  Na początku należy zmienić swój sposób myślenia. Zacznij od tego aby przestawić w swojej głowie przekonanie na takie, w którym uświadomisz sobie, że to Ty jesteś odpowiedzialny za swój stan zdrowia, a nie lekarz.

  Jeżeli zdasz sobie z tego sprawę wtedy zauważysz, że 90 % stanu

  Więcej
 • Pół żartem/Pół serio

  W ostatnim czasie słuchamy przede wszystkim informacji przesyconych lękiem, strachem i wszystkim co go dokarmia. Może czas zmienić kanał? Zapraszam Cię do uśmiechu z codziennych spraw.
  Więcej
 • ZEGAR BIOLOGICZNY

  Zioła, suplementy czy antybiotyki to nie "złoty środek" do wyzdrowienia. To tylko pewien etap, umożliwiający powrót do zdrowia. Co w takim razie jest źródłem zdrowia?
  Zioła mogą przywrócić pełną równowagę pracy narządów wewnętrznych lecz aby uzyskać w pełni kondycję zdrowotną, należy włożyć w to swoją

  Więcej
 • Film: Apostoł PIOTR

  Film przedstawia Ostatnią Wieczerzę oczami św.Piotra. Prowokuje do przemyśleń, do zatrzymania się i spojrzenia przede wszystkim w głąb siebie.

  I choć nie oddaje być może w pełni i dosłownie wszystkich prawd ewangelicznych, (ponieważ jak każdy film jest realizacją pewnych zamierzeń reżysera) to z pewnością  skłania

  Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Bardzo modne jest w ostatnim czasie skupianie się na pasożytach i funkcji jelit. Człowiek posiada więcej jednak narządów niż jelita. My chcemy przede wszystkim znaleźć złoty środek by na nim się skupić obwiniając o wszelkie dolegliwości. To bzdura. Człowiek to przede wszystkim emocje i stan ducha, które to przekładają się na narządy i ich prawidłowe funkcjonowanie lub zaburzenie. I tak dla przykładu:


Niektórzy wstają o 5:00 rano, inni o 13:00. Nasz organizm budzi się jednak niezależnie od pory, w której wstaniemy z łóżka. Swą aktywność zaczyna o 3:00 nad ranem – wtedy „budzą się” Płuca. Zwróćmy uwagę, że od pierwszego samodzielnego wdechu zaczynamy życie po rozłączeniu z organizmem matki, tworząc połączenie z otoczeniem. We wczesnej fazie embrionalnej narząd ten wytwarza się z zalążków części jelita.

Kieruje się następnie ku górze, tworząc kształt podobny do odwróconego drzewa – z koroną skierowaną w dół, a pniem w górę jakby korzeniem tworzącym drzewo oskrzelowe. Płuca i Jelita tworzą parę, pozostając w związku przy diagnozie wielu dolegliwości oraz strategii leczenia (np. zespół jelita drażliwego nazywa się astmą oskrzelową, osoby z alergicznymi dolegliwościami płuc często mają zaparcia i odwrotnie.

Organy te odpowiedzialne są za emocje związane z kontrolą i odpuszczaniem. W życiu często z czymś musimy się żegnać – coś tracimy. Żałoba to przecież pożegnanie, również związane z odpuszczaniem. Motyw pożegnania zawsze niesie za sobą zmiany, a to może rodzić strach. Co robimy, kiedy się boimy? Wstrzymujemy oddech. Typowym objawem astmy jest właśnie wstrzymywanie oddechu. Samo oddychanie jest biernym procesem – musimy tylko „odpuścić” i pozwolić organizmowi na ten proces. A kiedy odpuścimy… możemy odetchnąć z ulgą. Kiedy trudno nam odpuścić, przejść przez trudne doświadczenia straty nasz oddech jest płytki Pojawia się wtedy lęk, z myślą o utracie możliwości oddychania. Lęk z kolei ma związek z funkcją nerek. Człowiek podobnie jak zwierzę może ze strachu posikać się, mówiąc kolokwialnie. Jak nie trudno zauważyć, ten rodzaj stanu emocjonalnego ma ścisły związek z układem moczowym.

To tylko wybiórcze przykłady wskazujące na ważność wszystkich narządów łącznie ze stanami emocjonalnymi. który jet więc najważniejszym organem? Jelita? A winowajcą wszystkich dolegliwości pasożyty?

Komórki ludzkiego ciała regenerują się tylko w dwóch godzinach na dobę - pomiędzy oda. 23:00 a 1 w nocy. W tym czasie serce ma swój czas niżu, odpoczynku więc również cały układ krążenia też będzie wolniej pracował. Serce jest przejawem radości, jej ekspresji. Gdy latami z różnych względów i okoliczności życiowych jest ona tłumiona, mamy do czynienia z zaburzeniem funkcji tego mięśnia, a nawet z jego zaburzonym rytmem i zawałem.

To nie pasożyty są głównym problemem naszych dolegliwości lecz nieuporządkowany tryb życia: zabieganie, nieunormowany tryb pracy, złe nawyki żywieniowe, używki, brak snu w odpowiednich godzinach i wszystkie "tłumaczenia", dlaczego nie możemy tego zmienić.

Bez zmiany sposobu życia i starych przyzwyczajeń żadne zioła, suplementy, "zdrowa żywność" oczyszczanie jelit ani lekarstwa nie pomogą

 

Aktualności

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Konsultacja zdalna może odbywać się poprzez platformę Skype, specjalny dedykowany link (bez konieczności logowania), lub też drogą telefoniczną. Wybór preferowanego sposobu kontaktu zostanie dokonany w chwili planowanego rozpoczęcia konsultacji. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom, nasi pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej opieki zdrowotnej bez konieczności osobistego stawiania się w gabinecie.

W szkole Ojca Pio

Czytanie na każdy dzień roku.

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…
 • Domyślnie
 • Tytuł
 • Data
 • Losowo
zobacz więcej / SHIFT - Zobacz wszystkie Zobacz wszystkie