• Pasożyty

  Bardzo modne jest w ostatnim czasie skupianie się na pasożytach i funkcji jelit. Człowiek posiada więcej jednak narządów niż jelita. My chcemy przede wszystkim znaleźć złoty środek by na nim się skupić obwiniając o wszelkie dolegliwości. To bzdura. Człowiek to przede wszystkim emocje i stan

  Więcej
 • Ważny artykuł!

  Wszystkie nasze placówki gabinetowe i sklep zielarsko-medyczny im. św Ojca Pio pozostają otwarte. Wizyty odbywają się zgodnie z harmonogramem i obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa sanitarnego.
  Zapraszamy!
  Więcej
 • Szczepionka-przygotowania

  Jeśli szczepienia mają być rozwiązaniem jakiejkolwiek sytuacji epidemicznej, to należy się do nich należycie przygotować, przede wszystkim wzmacniając w odpowiedni sposób organizm. Przed ich skutkami mogą w skuteczny sposób chronić metody naturalne, przede wszystkim dedykowane receptury ziołowe oraz odpowiednia dieta. Jednak w przypadku szczepienia na Covid

  Więcej
 • Pół żartem/Pół serio

  W ostatnim czasie słuchamy przede wszystkim informacji przesyconych lękiem, strachem i wszystkim co go dokarmia. Może czas zmienić kanał? Zapraszam Cię do uśmiechu z codziennych spraw.
  Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Bardzo modne jest w ostatnim czasie skupianie się na pasożytach i funkcji jelit. Człowiek posiada więcej jednak narządów niż jelita. My chcemy przede wszystkim znaleźć złoty środek by na nim się skupić obwiniając o wszelkie dolegliwości. To bzdura. Człowiek to przede wszystkim emocje i stan ducha, które to przekładają się na narządy i ich prawidłowe funkcjonowanie lub zaburzenie. I tak dla przykładu:


Niektórzy wstają o 5:00 rano, inni o 13:00. Nasz organizm budzi się jednak niezależnie od pory, w której wstaniemy z łóżka. Swą aktywność zaczyna o 3:00 nad ranem – wtedy „budzą się” Płuca. Zwróćmy uwagę, że od pierwszego samodzielnego wdechu zaczynamy życie po rozłączeniu z organizmem matki, tworząc połączenie z otoczeniem. We wczesnej fazie embrionalnej narząd ten wytwarza się z zalążków części jelita.

Kieruje się następnie ku górze, tworząc kształt podobny do odwróconego drzewa – z koroną skierowaną w dół, a pniem w górę jakby korzeniem tworzącym drzewo oskrzelowe. Płuca i Jelita tworzą parę, pozostając w związku przy diagnozie wielu dolegliwości oraz strategii leczenia (np. zespół jelita drażliwego nazywa się astmą oskrzelową, osoby z alergicznymi dolegliwościami płuc często mają zaparcia i odwrotnie.

Organy te odpowiedzialne są za emocje związane z kontrolą i odpuszczaniem. W życiu często z czymś musimy się żegnać – coś tracimy. Żałoba to przecież pożegnanie, również związane z odpuszczaniem. Motyw pożegnania zawsze niesie za sobą zmiany, a to może rodzić strach. Co robimy, kiedy się boimy? Wstrzymujemy oddech. Typowym objawem astmy jest właśnie wstrzymywanie oddechu. Samo oddychanie jest biernym procesem – musimy tylko „odpuścić” i pozwolić organizmowi na ten proces. A kiedy odpuścimy… możemy odetchnąć z ulgą. Kiedy trudno nam odpuścić, przejść przez trudne doświadczenia straty nasz oddech jest płytki Pojawia się wtedy lęk, z myślą o utracie możliwości oddychania. Lęk z kolei ma związek z funkcją nerek. Człowiek podobnie jak zwierzę może ze strachu posikać się, mówiąc kolokwialnie. Jak nie trudno zauważyć, ten rodzaj stanu emocjonalnego ma ścisły związek z układem moczowym.

To tylko wybiórcze przykłady wskazujące na ważność wszystkich narządów łącznie ze stanami emocjonalnymi. który jet więc najważniejszym organem? Jelita? A winowajcą wszystkich dolegliwości pasożyty?

Komórki ludzkiego ciała regenerują się tylko w dwóch godzinach na dobę - pomiędzy oda. 23:00 a 1 w nocy. W tym czasie serce ma swój czas niżu, odpoczynku więc również cały układ krążenia też będzie wolniej pracował. Serce jest przejawem radości, jej ekspresji. Gdy latami z różnych względów i okoliczności życiowych jest ona tłumiona, mamy do czynienia z zaburzeniem funkcji tego mięśnia, a nawet z jego zaburzonym rytmem i zawałem.

To nie pasożyty są głównym problemem naszych dolegliwości lecz nieuporządkowany tryb życia: zabieganie, nieunormowany tryb pracy, złe nawyki żywieniowe, używki, brak snu w odpowiednich godzinach i wszystkie "tłumaczenia", dlaczego nie możemy tego zmienić.

Bez zmiany sposobu życia i starych przyzwyczajeń żadne zioła, suplementy, "zdrowa żywność" oczyszczanie jelit ani lekarstwa nie pomogą

 

Aktualności

Ogłoszenie

Ze względu na nieustające zagrożenia ze strony koronawirusa oraz doświadczenia ze środkami dezynfekcyjnymi podrażniającymi skórę dłoni i "przykrym" zapachem różnych płynów, postanowiliśmy wprowadzić do nabycia w gabinecie specjalistyczne, wyłącznie medyczne, chirurgiczne środki dezynfekcyjne, przebadane dermatologicznie, które nie powodują zmian skórnych i nie "niszczą" dłoni.

Więcej…

Kontakt z terapeutą

Początkowo uruchomiliśmy kontakt drogą mailową z terapeutą później ze względu na wielość otrzymywanych informacji i ograniczenia czasowe, zamieniliśmy sposób kontaktu na wyłącznie telefoniczny. Kontakt mailowy został zlikwidowany o czym informowaliśmy.

Więcej…

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

W szkole Ojca Pio

Czytanie na każdy dzień roku.

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…
 • Domyślnie
 • Tytuł
 • Data
 • Losowo
zobacz więcej / SHIFT - Zobacz wszystkie Zobacz wszystkie